| Roxana0606 a întrebat:

Am o problema un baiat de la mine din clasa ma place si m-a intrebat daca vreau sa fiu cu el, iar mie nu imi place de el!
Ma sacaie de 3 zile in continu! NU stiu cum sa ii spun ca nu vreau sa fiu cu el si sa nu-l fac sa se simta prost pentru ca e un baiat chiar de treaba!
FUNDITA CEL MAI BUN RASPUNS!

Răspuns Câştigător
| FunnyMoment a răspuns:

Spune-i ca la momentul de fata nu esti in cautare de prieten si ca daca te place va intelege asta.big grin Daca totusi continua sa te enerveze spune-i ca indiferent cat timp mai sta pe capul tau nu o sa accepti pentru ca nu il vezi mai mult decat pe un amic. Dragoste cu forta nu se poate! Eu asta as face daca as fi in locul tau. Funda?big grin

4 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Nu vreau sa imi fac prieten in momentul asta, asta sa-i spui.El ramane cu o speranta si tu scapi.Intre timp, iti faci alt prieten si scapi de tot.Noroc!

| RXN a răspuns:

Tu trebuie sa fii sincera cu tine in primul rand.Nu vrei, iar lucrul asta ar trebui sa i-l spui si lui.Nu-i da sperante desarte si nu-l lasa sa fiarba in suc propriu.Il refuzi, ii spui ca nu-ti doresti o relatie, iar el are ocazia sa se reorienteze.

| push2gl a răspuns:

Zii ca ai deja un prieten

| FunnyMoment a răspuns:

Spune-i ca la momentul de fata nu iti cauti prieten si daca te iubeste va intelegebig grin. Daca totusi continua sa te enerveze explica-i ca indiferent cat va mai continua nu vei fi de acord, asa ca isi iroseste timpul de geaba.Eu asta as face. Funda?big grin