| Alinutza_9996 a întrebat:

Am o mica problemuta...In spatele blocului meu sunt mai multi baieti si fete care fumeaza(si eu fac parte din ei). In grupul asta al nostru este un baiat caruia ii place de mine. Faza e ca el este cu 2 ani mai mic ca mine si nu imi place asa de mult de el.Mno pe facebook m-a intrebat daca vreau sa fim impreuna in secret si eu am zis da.Am facut ceva gresit? Va rog mult fara batai de joc! Fundita!

Răspuns Câştigător
| pusik a răspuns:

Eu cred ca nu ai facut nimic gresit nu conteaza daca este mai mic decat tine pentru ca d aca tie chiar iti place nu conteaza parerea oamenilor din jur ci conteaza ce crezi tu.Daca el te place si tu il placi nu ai facut nimic gresit. Sper ca te-am ajutat. Funda?

12 răspunsuri:
| ASIGURATORUL a răspuns:

Parerea mea este ca ai spus da, dar nu cu inima. Daca de acum nu prea iti place, o sa ajungeti peste cativa ani(sau nici atat) sa va despartiti.Trebuie sa simti atractie fata de acea persoana, trebuie sa iti faca placere sa stai in compania lui, sa fiti mai tot timpul impreuna. Sfatul meu sa te mai gandesti si sa nu iei hotarari pripite numai de dragul de a fi cu cineva.Succes!

| DouaPuncteD a răspuns:

Alina, daca nu te superi, ce varsta ai?;;]
La varsta ta fumezi?;;] Mi se pare ceva foarte stupid, tinand cont ca deh astia-s copii din ziua de azi.Dar gandeste-te bine de la chestia cu fumatu` vei ajunge cine stie unde, Doamne fereste.

Am si eu o intrebare.
Parintii tai stiu ce faci?

| Alinutza_9996 explică (pentru DouaPuncteD):

Am 12 ani si parintii mei stiu ce fac si doar m-au sfatuit sa ma las si ca e treaba mea ce fac si ca o sa ma sustina si o sa ma sfatuiasca indiferent ce fac eu.Si de asta ii iubesc eu asa de mult.

| DouaPuncteD a răspuns (pentru Alinutza_9996):

Parintii tai ti-au spus chestia asta? Aceaia-s parinti? Nu, nu, nu. Ceva nu e in regula aici draga mea Alina. Niste parinti nu ar fi atat de inconstienti. Ai 12 ani, fumezi, mai ai sa te drogezi. Vei ajunge undeva unde nu o sa-ti doresti. Nu-i bine ce faci, nici tu nici parinti. Cu scoala cum o duci?

| Alinutza_9996 explică (pentru DouaPuncteD):

Cu scoala ma descurc destul de bine.Adica na mai am si eu cativa de 6 acolo dar in rest merge bine.Nu am note de 4, 5.

| DouaPuncteD a răspuns (pentru Alinutza_9996):

Pentru binele tau te sfatuiesc sa pui mana sa inveti. uneori parintii pot fi foarte iresponsabili, o sa-ti fie tie bine daca vei avea medii cat de mari. Iar la varsta ta este doar o simpatie. cand vei creste iti vei da seama ce este dragostea adevarata.
Totusi ma socheaza situatia ta...

| MasterOfDisaster a răspuns:

Nu cred,, dar depinde de varsta. daca tu ai 14 ani(de la avatar m-am „inspirat") si el 12. e un pic cam ciudat,dar, de ce nu? daca iti place de el, e ok.

| LOkk12 a răspuns:

Lasa-l ca vei ajunge in gura birfitorilor! cautati de teaba in alta parte! ce virsta ai? fumezi si tu?

| Alinutza_9996 explică (pentru LOkk12):

An 12 ani si da fumez.

| LOkk12 a răspuns (pentru Alinutza_9996):

Vi se pare o joaca de copil:tu ai 12 ani, el are 10 ani fumatibig grinbig grin.

| Alinutza_9996 explică (pentru LOkk12):

Ce vrei sa spui? :d

| TANACA a răspuns:

Nu stiu ce sa zic pe undeva ai procedat bine pe undeva nu
daca iti place sa fii cu o persoana daca respectivul te face sa te simti bine in compania lui (sa razi, sa te distrezi cu el ) varsta nu mai conteaza daca nu iti place nimic la el cauta pe alt cineva