| anamariavasile123 a întrebat:

Am o problema acum doua luni jumate mi am inceput viata sexuala impreuna cu iubitul meu,am facut pauza o luna pentru a se vindeca rana himenala timp in care am fost la ginecolog si mi a spus ca totul este ok ca rana este vindecata si ca n am niciun fel de problema,dupa asta adica acum o luna jumatate am reluat activitatea sexuala aproape zilnix insa simt durere doar cand intra iar apoi numai simt nimic,este normal ca la inceputul vietii sexuale sa fie asa, si daca da dupa cat timp voi simti placere?

Răspuns Câştigător
| Emilian65 a răspuns:

Problema pe care o prezinti tu, este normala la primele contacte sexuale.

12 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sarut mîna! Ce varsta ai?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru anamariavasile123):

Sarut mina! Multi înainte, esti foarte mică.

| RxTx a răspuns:

Femeia o sa simta durere si placere
dar primele minute este de durere
apoi poate incepe si placerea
depinde de cat de viril este BARBATUL
trebuie sa fie barbat
si sa nu se opreasca
si sa o dezvirgineze pe femeie dintr-un foc pana la capat
pentru ca
alt fel
femeia ramane cu impresia ca a face sex inseamna durere nu placere
eu le dezvirginez in cateva minute
dupa care stiu sa le fac sa aiba 9 orgasme
sex timp de 4 ore fara intrerupe
pana cand intristarea si durerea dispar
si femia ma cauta cu salteaua

| anamariavasile123 explică (pentru RxTx):

E foarte viril, dureaza 45-50de minute o partida,nu e asta o problema, dezvirginarea a fost dureroasa dar a fost pentru ca m am panicat ai incordat eu, nu el este problema, am fost abuzata cand eram mica, crezi ca si asta poate fi un motiv?sad

| mihai69 a răspuns (pentru anamariavasile123):

Abuzul poate fi o cauză a blocajului psihologic.
Dacă te masturbează el, ai orgasm? Sau dacă îți face sex oral? (în mod normal, ar trebui să poți „termina" cel puțin în unul dintre cele două feluri de excitare).
Dacă da, atunci e bine, mai sunt șanse; comunicați în timp ce faceți dragoste, spune-i ce și cum îți produce plăcere și ce nu.
Dacă nu poți decât singură, recomand o vizită la un terapeut.

| anamariavasile123 explică (pentru mihai69):

Simt placere daca ma masturbeaza sau imi face oral, dar orgasmul lipseste sad

| mihai69 a răspuns (pentru anamariavasile123):

Încearcă să bei ceva (nu mult! doar cât să te ajute să te relaxezi) chiar înainte să faci dragoste.
Dar mă tem că până la urmă tot un terapeut te va ajuta cel mai bine. Și nu trebuie să te rușinezi - mergi cu încredere, eventual chiar cu partenerul.

| corbulalbrosu a răspuns:

Fiecare organism fiind "un unicat" va reactiona in mod diferit la acelasi tip de stimuli.Din acest motiv nu se poate aprecia si emite o parere care sa corespunda in fiecare caz. De obicei placerea apare dupa o perioada relativ scurta, in caz contrar s-ar putea sa fie necesara o vizita la un psiholog deoarece este posibil sa ai un libidou scazut sau chiar frigida intro oarecare masura. "Sunt considerate frigide şi femeile la care libidoul apare foarte rar, foarte slab şi nu provoacă, cu toate mȃngȃierile partenerului, dorinţa efectuării actului sexual. Astfel de femei se întîlnesc relativ des; aceasta nu observă absenţa actului sexual, niciodată nu sunt iniţiatoare efectuării lui şi, din lipsa sau din manifestarea slabă a instinctului sexual, arareori au cunoscut complexitatea senzaţiei de plăcere". http://psiholog- irinanovac.blogspot.ro/2011/05/despre-frigiditate-sau-teama-de-placere.html

| anamariavasile123 explică (pentru corbulalbrosu):

Am un libidou foarte ridicat, orgasm clotoridian imi provoc usor masturbandu ma, deci frigida mu sunt

| corbulalbrosu a răspuns (pentru anamariavasile123):

In acest caz poate nu ar strica sa incercati sa "condimentati" sexul practicand anumite fantezii sexuale, la nevoie chiar si unele perversiuni sexuale care pot provoca o excitare intensa.

| qCrazyMan a răspuns:

In fiecare zi faci sex. GG laughing eu zic ca este ceva normal big grin!