| Mirela_7378 a întrebat:

Buna TPU.Am o problema. Am fost cu un baiat si apoi cu cel mai bun prieten al lui.Eu il iubesc pe baiatul cu care am fost dar el m-a inselat si s-a despartit de mine.Si dupa 1 luna m`am combinat cu prietenul lui cel mai bun. Tin la el dar nu il iubesc asa ca pe celalalt.Acum sunt cu pr lui cel mai bun. voi credeti ca vreodata peste 2-3 ani voi mai avea vreo sansa sa fiu cu el dupa ce am fost cu prietenul lui cel mai bun?

Răspuns Câştigător
| Velq a răspuns:

Ai facut asta pentru " a-i plati cu aceeasi moneda ", nu? Foarte gresit. Cand tipul/tipa iti intoarce spatele, ignora-l oricat de greu ar fi. Vei suferi o luna, doua dar important este si orgoliul tau, nu crezi? Daca il tratezi cu indiferenta poate mai tarziu te va cauta el. Nu-l suna, nu-i da mesaje, nu-i transmite lucruri prin intermediul prietenilor vostri comuni, nu incerca sa-l faci sa se intoarca la tine. Toate astea nu vor duce decat la (auto)umilirea ta!

2 răspunsuri:
| briana a răspuns:

Da normal pentru ca veti gandi altfel sh u sh el. Dar poate nu vei mai vrea pentru ca in 2 -3 ani se pot intamppla multe cum ar fi sa te indragostesti. Stui ca doare dar iti va trece. Si eu am suferit un an d mi trecut.

| anonymus_1825 a răspuns:

Daaaaa. in visele tale laughing sau daca vrea sa te ia de fraiera mai apoi.
In rest, sfatul meu: get a life!
nu cred ca ai mai mult de max 16 ani!