| bubulinabia a întrebat:

Deci, am o problema grava si am nevoie de sfaturi.
M-am certat cu prietenul meu, de fapt ne-am despartit. Din cauza mea.Problema este ca ieri, prietenul meu mi-a citit arhiva (messenger 11 poate face asta!) si a descoperit acolo o conversatie intre mine si un amic de-al meu.Acum 2 saptamani eu si pr meu ne-am mai certat odata. iar amicul de pe mess care din intamplare era acolo m-a ascultat si m-a consolat.Problema e ca eu i-am zis "te iubesc" dar jur ca i-am zis doar pentru ca m-a consolat. el imi spunea ca lasa ca ai sa vezi o sa va impacati, si din astea.acum prietenul meu e foarte suparat pe mine.si crede ca l-am inselat. ok. e vina mea ca i-am zis te iubesc. dar nu mai suport ceea ce se intampla. Vreau sa ne impacam.Il iubesc pe prietenul meu foarte mult. iar pe amicul meu.acum "il cam urasc" pentru ca din cauza conversatiei ne-am despartit. HELP friends!happy thanks!happy. Cum sa ii recastig increderea si sa imi mai dea a doua sansa?

Răspuns Câştigător
| AnNyşK a răspuns:

Sincer acum vorbind nu ar fi trebuit sa va despartit din kuza asta, u ai incercat sa ii explici ce s-a intamplat? singura solutie ar fi ca tu sh cu amicul tau sa ii explicati aman2 cum au stat lucrurile sh ca nu este nimic intre voi decat o prietenie, ca nu l`ai inselat cu el. Povestestei exact cum ai sp sh u mai sus ca el doar te-a consolat. Sincer e cel mai bine sa vb toti 3 fata`n fatahappyStai linistita ca se va rezolva:*

7 răspunsuri:
| Djlsghtnquuw a răspuns:

De ce sa il urasti pe amicul tau? El doar te consola. Spune'i prietenului tau ca a incercat sa te consoleze, si acel " te iubesc" era un fel de multumesc.

| Deniisze a răspuns:

Incearca sa ii explici totul, de ce nu il chemi si pe prietenul tau si pe amicul tau sa va vedeti toti 3 si sa clarificati situatia?
Asta cred ca l-ar mai calma pe prietenul tau, parerea mea.
Bafta!

| Cherry56 a răspuns:

:-s explica-i ce s-a intamplat cu adevarat si daca el tot o tine ca l-ai inselat si nu stiu ce inseamna ca nu te iubestewinking

| Shuellen a răspuns:

Eu cred ca a gasit motiv sa scape de tine prin conversatia aia. Ii poti vorbi despre ce s-a intamplat, iar daca refuza in continuare sa te creada ignora-l fiindca isi va da seama ca a gresit. Daca te-ar iubi nici nu ar fi facut faza aia fara sa-i explici ce s-a intamplat deci ce este intre tine si fostul tau prieten sa-i zic asa a fost doar o atractie fizica.Amicul tau merita toate laudele ca a facut asta si ar trebui sa te apropii si mai mult de el nu sa il urasti caci nu a facut nimic rau! Prietenul tau a gresit ca nu a avut destula incredere in tine sau poate tu nu l-ai facut sa aiba incredere.Pentru a remedia lucrurile incepeti sa aveti incredere, sa va lasati timp iar dupa sa stabiliti ce va urma intre voi.

| xxdd a răspuns:

Du`te la el si spune`i exact cum ai spus si acum. spui sa te asculte si ii zici varianta ta. ii zici ca vrei sa va impacati si chesti din astea, daca e nevoie si de putine lacrimi. si sa ai o fata cat mai sincera.

| bubulinabia explică:

Multumesc mult.cred ca asa am sa fac.am sa vb cu amicul meu si sa ne vedem undeva toti 3 si sa spunem de ce e asa.Thanks!:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand cu ce drept iti citeste el arhiva? Chiar daca erati impreuna nu are dreptul sa faca asta. Daca tu stii clar de ce i-ai zis "te iubesc" amicului, iar el nu intelege, nu are incredere in tine mai bine o lasi balta. Daca nu e incredere, degeaba. Probabil ca isi va da seama la un moment dat ca a gresit si tot el va veni la tine. Explica-i clar cum au stat lucrurile. Daca intelege, bine. Daca nu, next! Si de ce spui ca pe amicul care te-a ajutat il cam urasti? Tot el te-a ascultat, consolat si tot pe el il urasti? El nu are nicio vina.