| Dog4234 a întrebat:

Bună TPU. Am o problemă. Ar fi foarte bine dacă ați putea să mă ajutați cu un răspuns. Vă rog să nu faceți mișto. Mă tot întreb de ce am atâta ghinion în relații?
De exemplu: acum câteva luni bune am fost cu o fată și după două zile ne-am despărțit.
Eu acum știu că Dumnezeu îți dă perechea potrivită la momentul potrivit, dar m-am săturat să tot aștept. Puteți vă rog să-mi dați un sfat?

Răspuns Câştigător
| Goete a răspuns:

Daxa el nu se simte "intreg" atunci pentru el o relatie e cel mai important, ca sa se poata simti implinit. Asta inseamna ca are o lipsa de incredere in el insusi - de unde vine si faptul ca relatiile lui se destrama, o fata dorind sa se simta protejata langa el si nu sa "ii umple golurile".
Asta e doar parerea mea.

5 răspunsuri:
| SG1995 a răspuns:

Cred că sfatul meu e să nu fii disperat.
Cu cât disperi mai mult și încerci mai mult cu atât lucrurile merg mai prost, o zic din experiență.

| Goete a răspuns:

Pentru ca tu gandesti ca ai ghinion si atragi ceea ce gandesti

| LostForForever a răspuns:

Dece v-ati despărțit?
Care era motivul?

| Anonimfath555 a răspuns:

Bună! Există multe lucruri in viață mai importante decat o relație, dar ca să-ți răspund pe subiect... Din punctul meu de vedere, e un minus ca trăiești cu ideea că ai un ghinion, pentru ca există atâtea fete in lumea asta încât nu ar fi vreo problemă dacă n-ai avea relație, nu știi cum viața te pune la încercare și chiar in momentul in care nu te asteptai, fata potrivită îți va apărea in cale. Iar ca să-ți dau un sfat, nu accepta orice te deranjează într-o relație doar ca să ai una, consideră-te important pentru că ești, tu trebuie sa fii pe primul loc, nimeni altcineva, nu lăsa pe nimeni să te controleze de dragul persoanei respective. Sper să-ți găsești pe cineva pe placul tau!

| Goete a răspuns (pentru Anonimfath555):

Daxa el nu se simte "intreg" atunci pentru el o relatie e cel mai important, ca sa se poata simti implinit. Asta inseamna ca are o lipsa de incredere in el insusi - de unde vine si faptul ca relatiile lui se destrama, o fata dorind sa se simta protejata langa el si nu sa "ii umple golurile".
Asta e doar parerea mea.

| 0VolkSWaGeN1 a răspuns:

Salut! O relație puternică trebuie să se bazeze în primul rând pe încredere. De exemplu: atunci când te mulțumești cu prima relație care îți iese în cale, ajungi să trăiești în compania unui partener care nu te merită sau care nu îți este egal. Nu te poți aștepta ca o astfel de relație să reziste. Dar dacă devii conștient de faptul că trebuie să-ți îmbunătățești încrederea în tine, vei vedea apoi cum ghinionul în dragoste va disparea.