| iubitha15 a întrebat:

Am o problema cu care ma confrunt de 3 ani. De fiecare data cand imi fac un iubit ma cert cu mama... daca se intampla sa uit telefonul pe masa, undeva il suna si incepe sa se ia de el sa il jigneasca..nu mai pot din cauza ei m-am despartit de 7 baieti. Azi vorbeam cu iubitul meu la telefon(are 20 de ani) mama mi-a luat tel din mana l-a sunat si a inceput sa il injure...el acum nu mai vb cu mine ..nu mai rezist.
Cu el sunt impreuna de 10 luni.i-am
scris mesaje sa nu o ia inseama pe mama dar el tot nu vorbeste cu mine.
Il iubesc enorm de mult si imi e frica sa nu il pierd.
Ce sa fac?
Ajutati-ma va rog.
P.S. am 16 ani

Răspuns Câştigător
| CheLoo23 a răspuns:

Deci da-mi voie sa ma prezint unpic vezi tu eu am 22 de ani iubita mea are 16 ani happy si Mama ei vrea sa imi taie gatu pentru ca nu-i las fata inpace ca i-am vrajit mintile chestile astea dar bineinteles ca nu e asa alta este o vrajeala sa profiti si alta este o iubire aderavata adica oricine citeste acest mesaj intelege dar uite ca ne chinuim si mergem impreuna de manuta orice s-ar intampla ramanem impreuna
Staful meu pentru tine este sa nu o prea bagi pe mama ta in seama si sa fi de 2 ori mai atenta in ceia ce faci
Tu ai grija de tine si de iubitul tau practic ai grija e 2winking iar pe mama ta fa-o sa inteleaga ca nu mai esti cu el ca de fapt iti vezi de scoala chesti din astea scoate-l pe iubitul tau din ochi mamei tale si ai sa vezi ca vei avea mai multa liniste in casa daca reusesti chestia asta
Daca il iubesti cu adevarat si pun pariu ca asa este ai sa vezi ca orice ar fi si orice sar intamplat ai sa ramai cu el langa el pentru ca se pare luptand pentru persoana care tiai da viata este cea mai grea lupta infrunti nu numai lumea invidioasa ci si parinti tai neamul tau asa ca ai ceva de furca
Nu face prostia sa te desparti pentru ca cineva tea pus sa faci asta ca dupa un timp vei regreta atat de mult si vei plange incat vei ajunge sa-ti dai singura cu picioru in cap
Craciun Fericit! ai grija de tine si de elwinking bye happy

7 răspunsuri:
| Alcyon a răspuns:

Incearca sa eviti sa vorbesti cu el, cand e ea de fata. Du-te pe balcon, undeva, sa nu te poata vedea.

| Danysan a răspuns:

Ma faci sa rad deja ma gandesc si eu la ceva.Dar tinand cont ca El Te Iubeste o sa II treaca stai calma.Acum e si el cam deh ca eu unu as fi venit sa vb cu ea face to face.Nu ma interesa ca ma scuipa sau imi tragea vreo palma desii ma indoiesc, important e sa arate ca vrea sa discute si sa le intre in gratie alor tai.Cu timpu o sa isi dea seama si ei ca ai un Baiat care tine la tine si or sa fie de accor.Cel putin eu asta o sa fac si sunt sigur ca or sa imi sara fulgii cand o sa dau fata cu ei, dar o Iubesc si nu imi pasa.

| Vi003 a răspuns:

E mama ta, cu bune si cu rele. Incearca sa te apropii mai mult de ea ca sa capete incredere in tine. In acest fel te protejeaza, n-o condamna ca nu are incredere in tine si in prietenii tai, poate ca i-ai dat motive de neliniste. Faptul ca e hotarata si intra "in direct" cu prietenii tai, e chiar distractiv, priveste partea frumoasa a lucrurilor. Si prietenul acela al tau, ar fi trebuit sa-i vorbeasca frumos, sa incerce s-o cunoasca, dar, e un test si pentru el, un test la care a picat in ochii mamei tale. Nici el nu trebuie sa-ti intoarca spatele, inseamna ca are alti gargauni in cap, pe care mama ta i-a "mirosit". Sa stii, mama ta e o femeie strasnica, apropie-te de ea, iti vrea binele si de asta iti vei da seama peste cativa ani...si-ai sa-i multumesti. Craciun fericit tie si mamei tale!>big grin

| 010101012 a răspuns:

Cea mai simpla chestie este sa iti pui parola la telefon.Astfel, maica-ta nu va mai putea sa iti umble pe telefon

| denna_6865 a răspuns:

Buna!
Dupa parerea mea ar trebui sa ai o conversatie cu mama ta despre tema asta.una linistita.
intreab-o de ce face toate astea, ce este ce o deranjaza
fa-o sa inteleaga, fa-o sa aiba incredere in tine
spune-i ca nu mai merge asa.ca nu mai poti. si eu am avut aceeasi problema cu a mea mama pana cand nu am mai putut si i-am zis si din vorba buna si din tipat..acum s-a mai linistit.tot ce trebuie sa faci e sa vb cu ea

| Christian826 a răspuns:

Pune o parola la telefon si gat si discutatul ar fi o buna chestie cu mama ta insa undeva trebuie sa intelegi si pe mama ta ca se teme sa nu se intample ceva cu tine insa nu in felul aceasta trebuie sa rezolve problema probabil se teme de viata sexuala ca ai numai 16 si tipul are 20 si el a fost probabil cu cativa fete

| danielaioana30 a răspuns:

Cea mai buna solutie este sa discuti cu ea si sa-i explici, sa-i povestesti despre baiatul respectiv si poate daca este nevoie sa il preziti si asa o sa inteleaga ca este baiat bun si ca se inseala, crede-ma aceiasi problema am avut-o si eu dar pana la urma s-a dat pe brazda si a inteles ca nu mai sunt asa mica iar acum se intelege cu el mai bine decat cu mine laughing. Eu iti urez noroc si poate va intelege si ea.