| maricutza a întrebat:

Am o problema cu prietenul meu...am fost certati 2 zile si eu intre timp am iesit la o cafea cu un fost coleg de scoala cu care ma inteleg super bine dar cu care nu am nimic mai mult decat ca suntem amici si ne inteleg super bine, prietenul meu il cunostea stia ca am fost colegi...dar dupa ce ne-am impacat a aflat ca am fost cu el la o cafea si ne-am despartit din nou. A spus ca el nu poate avea incredere in mine si nu mai vrea sa vorbim. Nu stiu ce sa mai fac atata m-am rugat de el si i-am explicat ca nu am nimic cu persoana respectiva! Nu stiu ce sa mai fac. poate imi dati voi un sfat!

Răspuns Câştigător
| AtomiX a răspuns:

Nu musai ca este gelos sau orgolios, dar gadeste-te logic cum pare situatia asta privita dintr-un alt unghi: ma cert cu ea azi si maine iese cu altul (indiferent cine ar fi ala, gestul conteaza, nu persoana). Atunci ce incredere pot avea eu cand vad ca a facut asta, ce incredere sa mai am?! cand vad ca 2 zile am fost certati si in alea 2 a iesit cu cineva..ai inteles ideea big grin singura modalitate, dupa parerea mea (desi nu garantez ca ar merge) este sa nu te mai rogi de el, sa incepeti incet-incet sa mai vorbiti si cu timpul sa-i arati ca el de fapt e persoana importanta pentru tine.winking

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca el a considerat ca este un motiv "intemeiat" pentru o despartire definitiva intamplarea descrisa de tine se pare ca dragostea lui nu a fost prea mare. Mai mult de atat pare a fi un motiv pueril dar bine venit pentru o despartire se pare dorita de el. Asteapta cateva zile si in cazul in care nu revine orice sansa de impacare dispare. Nu te sfatuiesc sa ii dai impresia de disperata. Te sfatuiesc sa ai rabdare.

| Hitback a răspuns:

Este orgolios.

| Aniram a răspuns:

Nu neaparat ca nu a avut sentimente mari. este rezultatul geloziei. si eu daca eram in locul lui facea la fel, chiar daca eram constienta ca a fost doar o iesire amicala si nu e nimic intre tine si fostul coleg. presupun ca in mintea lui sunt idei gen: daca ma iubea cu adevarat statea acasa si suferea, sau ma suna, dar nu iesea cu tipul x la cafea, ce suferinta este asta?! sa iesi la intalnire cu altcineva. eu cu prietenul meu suntem de 2 ani impreuna si chiar si acum ca la inceput nu accept sa vorbeasca cu nici o fata chiar daca e fosta colega, prietena etc. si eu fac la fel. atata timp cand dragostea este intensa intre voi nu trebuie sa ai nevoie de nimeni altcineva decat de el. (parerea mea). si cred ca ar trebui sa mai insisti sa iti ceri scuze de la el si sa va impacati, daca mai crezi in iubirea voastra, tu stii care sunt sentimentele amandurora. bafta si sa ne spui si noua daca v-ati impacat :*