| ovialex9 a întrebat:

Am o problema destul de mare, astept doar raspunsuri serioase! Deci eu am 14 ani si ma masturbez aproape zilnic, problema e ca eu in mai putin de 1 minut ejaculezsad. Nu stiu de ce. Oare ce s-a intamplat? Cum pot sa rezolv asta? Daca o sa fac sex o sa ejaculez la fel de repede?

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Suferi de ejaculare precoce (o forma de impotenta) datorata excesului de masturbare (masturbarea se practica de pe la 15 ani si maxim 2-3 episoade pe saptamana). Cand ai sa faci sex, probabil nu vei reusi sa menstii erectia suficient pentru a ajunge la penetrare.
Cum rezolvi asta? In primul nu te masturbezi niciodata mai des de de doua ori pe saptamana (maxim). In al doilea rand, cand o faci, nu iti permiti sa ejaculezi. Cand simti ca te apropii, te opresti, te racoresti, iar incepi, incerci diferite ritmuri pana ajungi sa rezisti mult, practic sa ejaculezi numai cand vrei, sa nu te conduca penisul pe tine, ci tu pe el.

| mgtow a răspuns:

Pai daca o tii tot asa cand o sa faci sex o sa durezi mai mult de o ora in pat.

| leonardo a răspuns:

Daca faci sex, o sa termini in 10 secunde happy.
Problema se rezolva in timp, cu exercitiu repetat (de preferat cu o fata). happy

| Cristiano13 a răspuns:

PFFF Grea intrebare si eu am problema da nu stiu ce sa fac o sa vad ce face vedem raspunsurile viitoare

| SEAL a răspuns:

Incearca cu mici pauze

| Houselaurie a răspuns:

Depinde. daca te uiti la filme porno in timp ce te masturbezi, ejaculezi mai repede, daca nu, mai greu. nu stiu ce sa zic. dar oricum e cam putin 1 min

| AXL_3875 a răspuns:

Depinde de organismul fiecaruia...

| Anonimul00098 a răspuns:

Daca faci sex cu una urata nu o sa ejaculezi de loc daca e cu una sexy si din astea si un copil de 5ani ar ejacula repede laughing