| blackandpurple a întrebat:

Am o problema destul de stupida. De aproximativ un an un baiat spune ca ma place foarte mult. Am fost cu el aproximativ o saptamana, insa nu eram sigura de ce simt asa ca ne.am despartit, insa am continuat sa vorbim. Zilnic vorbeam despre tot felul de subiecte si nu ne era greu deoarece avem prieteni comuni si interese asemanatoare. De curand, m.a intrebat daca simt ceva pentru el si am raspuns negativ. Si.a cerut scuze si a zis ca ar vrea sa nu mai vorbim deoarece tine prea mult la mine si ar fi mai bine sa se straduiasca sa ma uite. Mentionez ca nu sunt genul de fata care frange frecvent inimi laughing (inca nu stiu ce ii place la mine). Problema mea este ca adoram sa vorbesc cu el. Nu as recunoaste asta in fata prietenilor, dar cand primeam un mesaj imi doream sa fie de la el. Vorbond cu el am iesit dintr.o depresie. Ma facea sa ma simt mai bine in fiecare zi. Sunt egoista pentru ca nu as vrea sa.l las sa se detaseze? Oare asta inseamna ca simt ceva pentru el? (Din moment ce sunt proasta si nu stiu niciodata ce simt)

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Baiatul tau nici nu stie si nici nu intelege ca poate exista si o relatie stricta de prietenia si intre un baiat si o fata. Iti recomand sa faci un pas inapoi, pana el isi va reveni din propria inocenta.

| anonim_4396 a răspuns (pentru neutrino):

Neutrino tata, imi pare rau sa te dezamagesc dar nu exista si nu va exista niciodata o relatie strict de prietenie intre o fata si un baiat. Orice baiat, barbat care spune asta minte, sau se minte singur. In orice relatie exista un interes oricat de inocent sau mic ar fi el, acum daca interesele coincid la ambii parteneri acestia au o relatie buna, daca nu coincid atunci mai devreme sau mai tarziu relatia moare. Spor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga mea baiatul a procedat exact cum trebuie. Decat sa fie langa tine fara sa aiba mai mult, mai bine deloc cu posibilitatea de a avea mai mult langa alta fata. Acum faptul ca ii simti lipsa inseamna ca il placi.
Sfatul meu e sa te gandesti bine inainte de al cauta, daca iti doresti mai mult alaturi de el sau nu. Daca nu lasa-l sa fie fericit alaturi de alta fata, daca crezi ca il poti face fericit atunci suna-l si spune-i ca te-ai razgandit si vrei sa fi cu el. Nu amana prea mult momentul insa ca e posibil sa il pierzi. Definitiv.
Sper ca ti-am fost de ajutor.
Spor.

| CuteAsFuck a răspuns:

Cred că-l placi...