| Criss_2552 a întrebat:

Am o problema... Imi place de un coleg, dar lui ii place de o prietena de'a mea care este in cealalta clasa, insa ea nici nu se uita el. El stie ca eu il plac, si da semne de simpatie. Ce sa fac?!

Răspuns Câştigător
| dincolodevise a răspuns:

Pai arata-i in continuare ca tu chiar il placi si poate ca o sa-si dea si el seama cine il place cu adevarat...Si chiar daca nu o sa-i placa de tine nu e sfarsit de lume,sunt multi baieti pe lumea asta.(stiu ca o sa-ti fie greu sa-l scoti din minte,nu trebuie neaparat sa-l uiti ca nu o sa reusesti,dar lasa timpul sa treaca si ai sa vezi ca o sa-l uiti, dar daca u crezi ca merita sa continui si iti da ceva semne ca te iubeste mergi mai departe, dar nu te indragosti nebuneste ca la un momentdat o sa se termine si o sa suferi)

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Intreaba-l ce vrea in realitate pe aia sau pe tine.

| Elena_9049 a răspuns:

Depinde de varsta lui, sa nu cumva sa te utilizeze s-o faca geloasa pe prietena ta. Oricum, vei pierde prietenia cu fata aceasta daca veti avea ceva impreuna, incearca sa-l uiti m-ai sunat baiaeti.

| Fafy a răspuns (pentru Elena_9049):

Nu neaparat :. Sunt cazuri in care o prietenie nu poate fi distrusa doar de un baiat.

| Fafy a răspuns:

Nu e cam disperata intrebarea? Lasa sa vina totul de la sine si daca el chiar o place pe prietena ta trebuie sa te resemnezi. Dragoste cu forta nu se poate!