| wild_5755 a întrebat:

Deci am un coleg de clasa pe care eu il plac foarte mult
de ceva timp (destul de mult cam 7 luni) el da semne ca ma place. se uita la mine mai tot timpul, ma apara, sta cu mine destul de mult timp, face glume cu mine, ma tachineaza (p. s pe mess se preface ca nici nu exist parca nu m-ar avea in lista. dar si cand ne apuca vb si asc muzicii stam cu orele in fata pc-ului),,, dar nu zice nimic cum ca m-ar place sau nu
sunt foarte confunza
nu stiu daca ma place sau ma vede doar ca pe o prietena
voi ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| LoveNight a răspuns:

Bună!
Cred că cel mai bine este sa discuti cu el, pentru ca totul să fie clar, fară ocolişuri.Îl iei putin să discutati sau mai bine cînd sunteti decat voi doi.Îl poti invita să va plimbati pe afară, fara messenger! asta nu e o solutie.Se vede mult mai clar dacă te place atunci cand discutaţi faţă în faţă.Să sti că desi pare greu nu este.E mult pană îi spui şi dupa discutaţi. Dacă nu te place si vrea sa fiţi doar prieteni, nu fi tristă o prietenie este la fel de importantă ca iubirea, bine?
Du-te şi spune-i. Sper ca te-am ajutat.Byee!