| bIstAnsSor a întrebat:

Am o problema legata de sexul anal. Prietena mea a dormit la mine 4 nopti si am facut dragoste. Totu a fost ok, ne-am mai "jucat" si inainte si ne-am hotarat sa incercam sa facem sex, dar nu normal deoarece nu vrea sa se dezvirgineze inca asa ca am incercat anal. Am facut o stimulare cu degetul, am folosit lubrifiant si prezervativ si am incercat sa o bag (15, 5 cm), insa nu am putut. Tot aluneca spre vagin, sau in sus, si nu intra. Am incercat de 3 ori sa o facem (in zile diferite) si tot nu am putut. Acum ma simt ca ultimul prost de pe planeta, demoralizat. Parca nici nu mai vreau sa fac nimic de rusine si teama sa nu fie din nou asa, sa ma simt iar ca un... Avem 16 ani amandoi, relatie la distanta de mult timp si asta ne permite sa dormim unul cu celalalt cand ne vedem. Ea este foarte frumoasa si dezvoltata. Ma excita intr-un minut. Ce sa fac ca sa reusesc sa o fac? Ea chiar isi doreste si toata ziua ma gandesc doar ca nu am putut.

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Stii tu... fundul, anusul mai exact e facut sa permita iesirea materiei fecale nu intrarea altor corpuri straine, de aia sexul anal in realitate nu e ca in filmele porno unde penisul intra ca in branza

| corbulalbrosu a răspuns:

Sexul anal nu se face in joaca asa cun s-ar putea crede de cei neavizati. Necesita o pregatire destul de greu de realizat. Din acest motiv este recomandat sa se faca asa "pe fuga". trebuie sa recunoastem ca anusul nu este o zona a corpului pe care femeile si-ar dori sa o exploreze de regula impreuna cu partenerii lor. Mai ales dupa eforturile numeroase pe care le fac pentru a fi frumoase, ingrijite si pentru a mirosi frumos. Iar sexul anal poate sa distruga foarte usor aceasta imagine! Totusi, pentru asta exista dusul anal (clisma) pentru a goli colonul de fecale cu scopul de a crea locul in care sa patrunda penisul, recomandat de altfel inaintea unei partide pentru a evita situatiile neplacute cum ar fi manjirea penisului cu fecale.Ca sa nu se produca o asemenea intamplare/situatie jenanta si pentru a beneficia de un sex anal de calitate este nevoie in primul rand sa-ti faci clisma pentru golirea si igienizarea colonului.De asemenea este nevoie sa folosesti lubrefianti de calitate deoarece anusul si colonul nu produc secretii lubrefiante precum vaginul si fara lubrefiere sexul va fi intotdeauna foarte dureros.In cazul in care partenerul are un penis viguros, si nu foloseste prezervativul, atunci fara o lubrefiere adecvata si in urma unei penetrari in "forta" risti sa ti se produca/apara fisuri anale, foarte dureroase, care se pot infecta foarte usor si se vindeca foarte greu. Intr-adevar practicarea sexului anal in mod constant necesita multa pregatire si cateva materiale strict necesare cum ar fi; un irigator, solutii speciale folosite pentru spalarea colonului, lubrefianti, prezervative, etc. Doar pentru satisfacerea unei fantezii sexuale se poate si fara o pregatire adecvata insa riscul de a pati ceea ce a patit el intotdeauna va exista.Tu ramai calma si linistita deoarece isi va da seama ca greseala ii apartine intrutotul doar lui.Multa sanatate

| mihai69 a răspuns:

Trebuie mai ales să o antrenezi; mai întâi cu un deget, apoi cu două, trei - nu știu exact, cam până la dimensiunea aproximativă a penisului tău. Abia când va reuși să se relaxeze și să deschidă sfincterele pentru penetrare vei reuși. Până atunci, mai bine faceți un 69, așa veți fi satisfăcuți amândoi.

| ywar a răspuns:

Da-o la fratili tau ca o rezolva si star o face. Am inteles ca tu esti impotent dar fratili tau poate multe. Deci?

| many404 a răspuns:

Curaj,incearca inati in vagin, sexul anal nu ii pentru toti, mai ales daca e la prima experienta