| anonim_4396 a întrebat:

Prietenul meu vrea sa facem sex anal, am încercat. A introdus-o și m-a durut enorm. I-am zis sa se oprească. Nu a durat mai mult de 2 minute. Într-o alta zi am făcut dragoste și a intrat, cică fără sa vrea el. Și atunci m-a durut. Vreau sa încercăm, dar mă doare îngrozitor. Ce as putea face? Menționez ca am folosit lubrifiant. I-am zis sa încerce sa penetreze cu degetul, dar el...

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Logic ca te doare, fundul e facut pentru altceva

| corbulalbrosu a răspuns:

Pe langa o lubrefiere din abundenta este necesara si masarea preliminara a orificiului anal si ceea ce este cel mai important sa se foloseasca prezervativul in vederea realizarii unei penetrari cat mai usoare. Sexul anal este foarte dureros chiar si dupa o practicare mai indelungata, dar mai ales daca partenerul activ este bine dotat.

| corbulalbrosu a răspuns:

Pentru a beneficia de un sex anal de calitate este nevoie in primul rand sa-i faci prietenei clisma pentru golirea si igienizarea colonului.De asemenea este nevoie de lubrefianti de calitate deoarece anusul si colonul nu produc secretii lubrefiante precum vaginul si fara lubrefiere sexul va fi intotdeauna foarte dureros in egala masura pentru ambii parteneri.In cazul in care tu ai un penis viguros/zdravan, si nu foloseste prezervativul, atunci fara o lubrefiere adecvata si in urma unei penetrari in "forta" risti sa ii produci/apara fisuri anale, foarte dureroase, care se pot infecta foarte usor dar din pacate se vindeca foarte greu. Intr-adevar practicarea sexului anal in mod constant necesita multa pregatire si cateva materiale strict necesare cum ar fi; un irigator, solutii speciale folosite pentru spalarea colonului, lubrefianti, prezervative, etc. Insa doar pentru satisfacerea unei fantezii sexuale se poate si fara o pregatire adecvata existand insa riscul de a iti manji "barbatia" cu fecale. Multa sanatate

| neutrino a răspuns:

Ceea ce faceti voi se numeste sex, nu dragoste. Sexul anal, ca si sexul vaginal, doare la inceput, motiv pentru care trebuie pregatit inainte, atat cel mic, cat si locul sau de munca, asta pentru a intra mai usor.

| ywar a răspuns:

Eu as face asa: I-as da chilotii jos, as lua un bat putin mai gros, eventual cu coaja de copac si i l-as baga direct in fund. Pe urma il intreb cu zambetul pe buze: Te doare, iubitule?

| TheLoveDoctorr a răspuns:

Daca nu iti place nu o face.

| DonaldTrump a răspuns:

Sa renuntati? Sexul anal nu e facut pentru oricine xD.