| OffDaia a întrebat:

Hellp me. Buna acum 2 luni am vrut eu cu fostul sa facem sex eu am 15 ani el 20, si nu a putut sa ma dezvirgineze cu degetul l-a bagat tot si deloc, a incercat si penisul ma durea de muream... si i-am facut oral, acum in scoala se aud povesti cum ca eu nu mai sunt virgina si asa sad... ce sa fac sa scap de problema asta? si mai sunt virgina? sange deloc nu a curs si a spus ca nu e gata ( gen ca mai sunt.) Helllp me

16 răspunsuri:
| DNSK a răspuns:

Ce activitati extrascolare ai tu! frumos. de-ar stii tati si mami ce faci tu..nu esti pregatita. nu ai fost suficient de relaxata, excitata, etc. de aia. toate la timpul lor. nu mai fortati timpul, copii.

| Snufkin a răspuns:

Inseamna ca ai facut tu ceva si te-ai dezvirginat singura daca nu era sange iar el nu a simtit ruptura, durerea poate fi din cauza marimii penisilui. Daca intr-adevar te-ar fi dezvirginat trebuia sa fi curs macar un pic de sange dar durerea nu e de OMG acum mor. Fii sigura ca nu mai esti virgina iar despre colegi si la scoala, este vina ta poate ai zis intamplarea cuiva caruia ii arde sa fie vuvuzela. Apropo pentru binele tau ar fi bine sa mai stai departe de sex in primul rand pentru ca vezi ce s-a intamplat la scoala in 2-a rand pentru. ca nu stii niciodata cand te lasa vreunul insarcinata s-au iti transmite o boala. Esti tanara si e usor sa isi bata joc de tine. Bafta!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Asa si... ce spune cineva minciuni?

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU cred că mai eşti virgină ( nici dpdv fizic )!
Este suficientă o penetrare ce 2-3 cm pentru a RUPE himenul...

Din moment ce te-a penetrat, cel mai probabil, himenul s-a RUPT ( parţial sau total ), chiar dacă NU a curs sânge.

La cel puţin 20 % dintre fetele virgine ( alte surse indică cam 43 %, vezi linkul http://sanatate.bzi.ro/......-stii-3657 ) NU le curge sânge DELOC în momentul deflorării.

Poate fi vorba şi de un himen elastic, dar sunt cazuri RARE ( maxim 3-5 % )...

Sau, poate fi vorba de o deflorare parţială ( rupere parţială a himenului ) şi la următoarele 1-2 contacte sexuale este posibilă sângerarea.

Vezi alte detalii la linkul :
http://www.sfatulmedicului.ro/......ninei_7764

Toate cele bune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca nu te-ai dezvirginat singura intreaba-l pe el!
In orice caz dupa parerea mea inca nu esti destul de pregatita si matura pentru o viata sexuala!
Incearca macar de la 17-18 ani!
La un control ginecologic sau niste radiografii se va vedea ca nu mai esti virgina si nu cred ca ai vrea asta!
Sper sa iti foloseasca sfatul meu!
P.S.:funda?
Sal, sal!

| Oana92 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce tampenii vorbesti! Nu exista radiografie care sa arate daca mai esti sau nu virgina, si nu doar o simpla vizita la ginecolog poate confirma sau infrma asta, e nevoie de o consultatie propriu-zisa, pentru ca iti poate face si ecografie si acolo nu se vede asa ceva.

| NnDWtf a răspuns:

Tu 15, el 20? Esti cretina dupa parerea mea.
Dar ca sa-ti raspund: virgina esti, tehnic vorbind, fiindca ai himen elastic (se rupe foarte greu sau doar cand o sa nasti), practic, nu mai esti, i-ai supt-o aluia si ala te-a penetrat.
Din cauza ca ai himen elastic o sa te doara la fiecare contact sexual (la inceput, dupa o sa fie placut).

| GuessWho95 a răspuns (pentru NnDWtf):

La inceput o sa o doara?laughing eu zic ca mai mereu. thinking

| NnDWtf a răspuns (pentru GuessWho95):

La inceputul fiecarui contact sexual zic.

| GuessWho95 a răspuns (pentru NnDWtf):

Cam asa. happy din pacate laughing

| GigiMenta a răspuns:

Virgina nu mai esti de cand ti-a atins vaginul cu penisul, cat despre reputatia ta in scoala nu stiu.ti-ai facut-o cu mana ta..si nu mai zic de varsta.

| AnneMarie78 a răspuns:

15ani? El are 20? Inteleg ca tu nu ai minte deloc, dar el? Meriti pe deplin sa se auda asta despre tine.

| Snufkin a răspuns (pentru AnneMarie78):

Lasa naibi comentarii cu fara minte ca nu putem face nimic, generatia mai mica nici asa nu ne asculta, mai bine sa ii sfatuim decat sa ii lasam sa faca prostii mai mari de cat facem noi acuma

| AnneMarie78 a răspuns (pentru Snufkin):

Te crezii Generatia Mare? Te inseli draga.

| Qunii a răspuns:

Pe bune? de ce vrei să te faci de căcat? ai putea pur şi simplu să vorbeşti cu cineva din familie în care ai încredere... +. +

| anastasia9 a răspuns:

Asta crezi tu ca nu te-a dezvirginat, sau asta ti-a spus el, tinand cont ca te-a durut ..si eu sunt fata si nu vreau sa te critic ca nu de asta suntem aici doar ca trebuie sa nu mai ai foarte multa incredere, pentru ca dovada acum nu mai esti cu el mai sus ai precizat fostu..inainte de asa ceva gandeste bine ca nu e de joaca,.iar in privinta scoli ca se aude asa parerea, mea este sa nu dai curs acestor vorbe nefondate, adica si pana la urma urmei daca esti sau nu care este problema? e viata ta nu trebuie sa dai explicatii tuturor si nici n-au dreptu sa te traga pe tine la raspundere eu iti doresc succes si trebuie sa fii dur sa tii pieptu sus in fata oamenilor care din ce in ce se inraiesc.te pupp