| MgtfDinamo a întrebat:

Am o problema mai ciudata. M-am combinat cu un baiat de la mine din clasa vara asta. Totul e minunat. Glumim, radem impreuna etc. De fiecare data cand vorbim ne spunem ca ne e dor unul de altul si ca abia asteptam sa ne vedem, dar nu stiu de ce, gandul ca peste 2 saptamani incepe scoala si o sa ne vedem imi da fiori. Nu stiu de ce imi e teama sa ma vad cu el. Il palc foarte mult, insa de fiecare data cand mai trece o zi, simt iar acea teama. E normal?
P.S: Fara raspunsuri gen: esti prea mica sa ai prieten.
Funda!

Răspuns Câştigător
| AndreeaRox a răspuns:

Ehee atunci nu ai de ce sa-ti faci griji. Nu e ca si cum te-ai vedea pentru prima data cu persoana respectiva si ti-e frica de reactia pe care o are. Eu cred ca tie nu iti este frica de revederea in sine cu de altceva... poate de un sarut...sau reactia colegilor. CURAJ! :*

25 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Esti o copila, maturizeazate

Apache
| Apache a răspuns:

Ahm....cum poti sa fi cu cineva, dar sa nu te vezi cu acea persoana?
Adica esti prietena lui dar nu l-ai vazut o vara intreaga?

| vali1985 a răspuns:

Probabil esti emotionanta cand il vezi.
Oricum conteaza ca iti place de el si daca este un baiat de treaba esti norocoasa.
Succes!

| Danysan a răspuns:

Nu e o Teama ci sunt fiorii Dragoste-i.Te ia din stomac si se termina cu tremurici laughing.Eu unu am simtit asta cand am urcat pentru prima oara pe scena in fata la sute de persoane laughing

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,stiu cum e. Acea teama e fireasca si o s-o ai o perioada de timp.Asta pana va mai obisnuiti unul cu altul.
Ti-e teama ca,poate vei da gres,ca poate nu arati bine,ca poate-si face o parere gresita,ca poate colegii vor comenta aiurea,ca poate... lista continua.
Relaxeaza-te si gandeste pozitiv! O sa iasa totul bine, o sa te descurci, daca o sa dai gres cu siguranta vei fi simpatica si se va amuza, in sensul bun, evident.
Sa va iubiti si aveti grija de voi!

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru MgtfDinamo):

Nu ai de ce!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tie iti este teama de reactia colegilor, daca tii la el stai linistita, capul sus si sa te doara in cot de ce vor spune ceilalti

Răspuns utilizator avertizat
| AndreeaRox a răspuns:

Daca tii atat de mult la el ar trebui sa fii bucuroasa ca o sa petreceti mai mult timp impreuna.

Răspuns utilizator avertizat
| AndreeaRox a răspuns (pentru MgtfDinamo):

Sa inteleg ca nu v-ati mai vazut pana acum?

Răspuns utilizator avertizat
| Marylol a răspuns (pentru MgtfDinamo):

Eu cred ca andreearox are dreptate da-i fundita

| AndreeaRox a răspuns (pentru MgtfDinamo):

Ehee atunci nu ai de ce sa-ti faci griji. Nu e ca si cum te-ai vedea pentru prima data cu persoana respectiva si ti-e frica de reactia pe care o are. Eu cred ca tie nu iti este frica de revederea in sine cu de altceva... poate de un sarut...sau reactia colegilor. CURAJ! :*

| Marylol a răspuns:

E normal draga mea daca tu il placi sti cum este zicala "ai fluturi in stomac"

Răspuns utilizator avertizat
| Marylol a răspuns (pentru MgtfDinamo):

Eu cred ca te gandasti ce o sa spune colegi profesori ti-e frica sa nu afle?

Răspuns utilizator avertizat
| XtiGrEx3S a răspuns:

Heii nu cred ca tie frica doar ca nu stii cum o sa reactioneze lumea...

| Jojiza a răspuns:

Nu cred ca e frica ci as putea zice ca emotia de al revedea nu in calitate de coleg ci de iubit. Oricum relaxeaza-te, o sa fie bine :*

Răspuns utilizator avertizat
| megamaster a răspuns:

E ceva normal, ai doar emotii dar daca sunteti foarte apropiati si tine la tine, chiar daca vei face ceva greseli in fata lui nu le va remarca, nu iti fa griji totul va fi bine. oricum tu il vezi in fiecare zi nu sunteti ca alte cupluri care se vad o data in an.trebuie sa iesiti mai mult in preuna

| elaelaboom a răspuns:

Cred ca iti e teama de ce o sa zica colegii.dar stai linistita dupa ce va veti revedea o sa treaca aceasta stare si o sa fie bine.:*