| FeTizZa a întrebat:

Vreau sa ma ajutati si pe mine cu un sfat. Va rog cititi asta.crying Am fost cu un baiat timp de un an, el lucreaza in Anglia si toata distanta asta, toate zilele in care nu ma auzeam deloc cu el m-au facut s-al uit, sa nu mai tin asa la el. Cat timp a fost acasa, l-am cubit mai mult decat pe mine si am facut tot ce am putut ca sa fie bine intre noi. Mi-a aratat de multe ori ca ma iubeste i ca sunt cea mai importanta pentru el. M-am combinat cu el anul trecut pe vremea asta. A stat in tara 3 luni, pana in februarie. timp in care s-au intamplat multe intre noi, m-am culcat cu el. In februarie a trebuit sa plece, am promis k o s-al astept, dar n-am putut. Dupa cum spuneam ditanta m-a facut s-al uit si m-am atasat de alt baiat cu care ieseam in fiecare seara si la care deja incepusem sa tin. Poate daca m-ar fi sunat mai des, macar o data la 2 zile, poate nu ma schimbam, dar nu vorbeam deloc cu el, nici pe net, iar la telefon o data la 2 aptamani. A stat in Anglia 6 luni, iar in iulie a venit din nou in tara. Bineinteles ca nu mai simteam mai nimic pentru el. Dar am zis ca sa incerc ca poate dragostea o sa-si revina si da si-a revenit, am reinceput sa tin la el si s-il iubesc din toata inima mea. Insa cat timp a fost acasa ne-am certat foarte des, si toate aceste certuri ne-au afectat foarte mult relatia. In august a plecat inapoi. Atunci mi-a spus ca vrea sa punem punct relatiei, ca s-a saturat de atatea certuri. Am acceptat cu greu asta, dar am acceptat. Peste 2 zile m-a sunat i mi-a spus ca vrea sa ne impacam, k ii pare foarte rau si ca ma iubeste, nu stiam ce sa zic, eram si fercita si trista. Am acceptat intr-un final. Am stat 2 luni singura, adica pana pe la sfaritul lui octombrie, cand mi-am pus intrebarea: Oare se merita sa fac asta pentru el? sa il atept? Am vazut ca lasa comm-uri la altele pe facebook si am zis, gata bai, ajunge. Am cunoscut un baiat la liceu foarte dragut cu care m-am combinat. Ma inteleg atat de bine cu el. si nu-mi pare deloc rau de alegerea facuta. Dar toata faza care mi-a stricat ziua este ca s-au bagat niste prieteni de a lui fostul in seama cu mine si comentau aiurea si i-am zis lu asta ca sa-si tina pritenii acasa, mi-a zis ca n-are timp de mine ca are treaba cu fetele (mie putin imi paa de asta, dar poate el crede ca ma oftic) si i-am spus ca nu ma intereseaza ce face el, dar sa le spuna sa-si caute de treaba ca sa nu facem din ce a fost intre noi un scandal, in schimb el m-a facut zdreanta, a zis ca cica el a facut tot ce a vrut din mine, ca doar m-a folosit, ca a stat cu mine doar pentru sex. Nu stiu ce a cred. Chiar nu ma intereeaza de el, dar vorbele astea dupa tot ce a fot intre noi chiar m-au durut. Voi ce parere aveti? Oare doar se oftica? Chiar s-a foloit de mine? Avand in vedere ca a facut multe pentru mine, mi-a trimis si bani din afara. Stiu foarte bine ca a tinut la mine. Am simtit asta. Iar acum mi-e frica sa nu se intample la fel si cu actualul. Ce parere aveti? Ce ziceti sa fac? Cum sa actionez? Ce sa cred? FUNDA MAREcryingcryingcryingcrying

Răspuns Câştigător
| Волк a răspuns:

Dupa cite am inteles, a fost o iubire nu prea mare, daca el fiind peste hotare nu te suna, nu stiu poate ma gresesc, dar poate trebuia si tu sa il suni, poate el credea ca tu nu ai nevoie de el..........Cred ca pur si simplu a fost influentat de prietenii sai, mai refer la ceea ca ei lau convins ca nu este mai prejos ca tine si trebu sa te puna la punct, cred ca trebu sa nu ii atragi atentia, pur si simplu de la dragoste la ura este doar un pas happy eu asta o stiu dupa propria experienta, incearca sa vorbesti cu el intr-e 4 ochi, el atunci nu o sa aiba ce dovedi prietenilor sai, si incearca sa vorbesti cu el sincer

Referitor la aceea ca te injoseste prin aceea ca spune ca sa intilnit cu tine doar din sex, pe de o parte se poate asa ceva, ma refer ca daca era tare sa te iubeasca era sa te sune mai des si sa nu se intimple ceea ce s-a intamplat, dar de pe o alta parte cred ca nu vrea sa recunoasca ca te-a iubit cu adevarat, pentru un baiat e dureros sa intelegi ca fata te-a lasat pe tine dar nu invers,
Cel mai bine este sa te ghindesti bine si sa incerci sa vorbesti cu el intr-e 4 ochi, asta o sa rezolve tot, el nu o sa poate atunci sa te injoseasca, desigur daca in adîncu inimii ține la tine happy

Succeswinking

5 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Parerea mea? a spus adevaru,la suparare iese mereu adevaru,adica cam asta reiese si di nce spui tu,si-a cam batut parul de tine,daca ti-a tras-o si a plecat in Anglia si dupa nu te suna, la ce te astepti puisor? la aplauze?
asta e viata, ai muscat-o(nu in sensu in care te gandesti tu), data viitoare fi mai cu bagare de seama, si eu trebuie sa plec in Anglia, pe semne cam aceias traseu ca el o sa il am eu, dar crede-ma tu stiai de la bun inceput ca relatia nu va dura, insa ti-a placut si tie cand ai facut sex cu el laughing ce sa mai o dam in diverse.

| Hieer a răspuns:

El acum doar vrea sa te faca geloasa. Din cate ai explicat tu eu am inteles ca tine foarte foarte mult la tine. Poate lui ii este ciuda acum ca tu esti cu altu. Si de asta te jigneste si iti spune cuvintele astea. Nu trebuie sa iti fie frica ca la fel se va intampla si cu actualul tau iubit. Nu totii baieti sunt la fel. Poate actulaul te iubeste enorm si nu ti-ar face niciodata ce ti-a facut fostul'. Gandeste pozitiv si nu te m-ai gandi la ''el''.

Sper ca te-am ajutat! Fii tare!

| iuli29 a răspuns:

El daca atinut foarte mult la tine(sau poatemai tine si acum) d'aia se comporta asa, pentru ca iubirea se transforma in ura. nu ar trebui sa il bagi in seama.

| Ionela08 a răspuns:

Daca el ti-a spus toate astea cand v-ati despartit si a vazut ca esti cu altul inseamna ca tine foarte mult la tine si majoritatea baietilor vor sa arate ca nu le pasa si ca te uita foarte repede. Iti spun sigur ca el a zis toate astea la nervi si ca vroia sa iti arate ca nu ii pasa si ca poate trece peste asta. Stai linistita nu te gandi ca si actualul tau prieten o sa iti faca la fel. Tu fi fericita langa actualul si lui fostul arata-i ca nu iti pasa si ca iti e foarte bine asa arata-i indiferenta o sa vezi ca dupa o sa isi ceara scuze. am trecut si eu prin de astea. Sper ca te-am ajutat :* Bafta

| AJolly a răspuns:

Pai tinand cont ca a facut atatea pentru tine eu cred ca inca tine la tine si de aceea zice lucrurile astea. Vrea probabil sa te faca sa te desparti de actualul pentru a se putea impaca cu tine.E adevarat ca ochii nevazuti se uita. Poate el nu avea posibilitatea sa t sune in fiecare zi, dar pe fb sau p mess, cred ca nu era o problema sa vorbiti.Dar eu zic ca daca il iubesti pe actualul sa ramai cu el si sa nu il bagi in seama pe fostul. Daca o sa vada ca nu ai nici o rectie la comentariile lui o sa te lase in pacehappy.

Succes!