| FeTizZa a întrebat:

Vreau sa ma ajutati si pe mine cu un sfat. Va rog cititi asta.crying Am fost cu un baiat timp de un an, el lucreaza in Anglia si toata distanta asta, toate zilele in care nu ma auzeam deloc cu el m-au facut s-al uit, sa nu mai tin asa la el. Cat timp a fost acasa, l-am cubit mai mult decat pe mine si am facut tot ce am putut ca sa fie bine intre noi. Mi-a aratat de multe ori ca ma iubeste i ca sunt cea mai importanta pentru el. M-am combinat cu el anul trecut pe vremea asta. A stat in tara 3 luni, pana in februarie. timp in care s-au intamplat multe intre noi, m-am culcat cu el. In februarie a trebuit sa plece, am promis k o s-al astept, dar n-am putut. Dupa cum spuneam ditanta m-a facut s-al uit si m-am atasat de alt baiat cu care ieseam in fiecare seara si la care deja incepusem sa tin. Poate daca m-ar fi sunat mai des, macar o data la 2 zile, poate nu ma schimbam, dar nu vorbeam deloc cu el, nici pe net, iar la telefon o data la 2 aptamani. A stat in Anglia 6 luni, iar in iulie a venit din nou in tara. Bineinteles ca nu mai simteam mai nimic pentru el. Dar am zis ca sa incerc ca poate dragostea o sa-si revina si da si-a revenit, am reinceput sa tin la el si s-il iubesc din toata inima mea. Insa cat timp a fost acasa ne-am certat foarte des, si toate aceste certuri ne-au afectat foarte mult relatia. In august a plecat inapoi. Atunci mi-a spus ca vrea sa punem punct relatiei, ca s-a saturat de atatea certuri. Am acceptat cu greu asta, dar am acceptat. Peste 2 zile m-a sunat i mi-a spus ca vrea sa ne impacam, k ii pare foarte rau si ca ma iubeste, nu stiam ce sa zic, eram si fercita si trista. Am acceptat intr-un final. Am stat 2 luni singura, adica pana pe la sfaritul lui octombrie, cand mi-am pus intrebarea: Oare se merita sa fac asta pentru el? sa il atept? Am vazut ca lasa comm-uri la altele pe facebook si am zis, gata bai, ajunge. Am cunoscut un baiat la liceu foarte dragut cu care m-am combinat. Ma inteleg atat de bine cu el. si nu-mi pare deloc rau de alegerea facuta. Dar toata faza care mi-a stricat ziua este ca s-au bagat niste prieteni de a lui fostul in seama cu mine si comentau aiurea si i-am zis lu asta ca sa-si tina pritenii acasa, mi-a zis ca n-are timp de mine ca are treaba cu fetele (mie putin imi paa de asta, dar poate el crede ca ma oftic) si i-am spus ca nu ma intereseaza ce face el, dar sa le spuna sa-si caute de treaba ca sa nu facem din ce a fost intre noi un scandal, in schimb el m-a facut zdreanta, a zis ca cica el a facut tot ce a vrut din mine, ca doar m-a folosit, ca a stat cu mine doar pentru sex. Nu stiu ce a cred. Chiar nu ma intereeaza de el, dar vorbele astea dupa tot ce a fot intre noi chiar m-au durut. Voi ce parere aveti? Oare doar se oftica? Chiar s-a foloit de mine? Avand in vedere ca a facut multe pentru mine, mi-a trimis si bani din afara. Stiu foarte bine ca a tinut la mine. Am simtit asta. Iar acum mi-e frica sa nu se intample la fel si cu actualul. Ce parere aveti? Ce ziceti sa fac? Cum sa actionez? Ce sa cred? FUNDA MAREcrying

Răspuns Câştigător
| iuli29 a răspuns:

Nu te-a folosit. Zice asta doar ca sa te raneasca. Nu lua in considerare jicnirile userilor astora. fa ce crezi ca este mai bine. Si evita-ti ex-ul

6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu te mai gandi la fostul ca chiar nu te merita si fi fericita cu actualu

| Mădă0611 a răspuns:

Fara suparare, de la jumatatea povestii m-am prins ca doar te folosea. Stiu ca o sa iti pierzi increderea in baieti, insa asta e.
Cum crezi ca daca te iubea te-ar fi sunat din an in paste? Cand iubesti, persoana respectiva e mereu in minte, e primul gand cand te trezesti si ultimul inainte sa adormi, iti faci mereu griji, vrei mereu sa stii cum e, daca e ok, sau nu...
Despre bani, prefer sa ma abtin, o sa doara.

Ce sa faci? Sa ii spui actualului tot, ca sa nu-l influenteze povestile amicilor ex-ului, ca a facut ce a vrut cu tine, si sa-i fii loiala, daca simti ca va departati, sa-i spui.

Poti sa imi spui varsta lui (a ex-ului) si a ta? tongue Sau daca nu, priveste relatia voastra din afara, ca si cum ai fi o prietena a fetei despre care vorbim. Cum ti se pare treaba?

| FeTizZa explică (pentru Mădă0611):

Eu am 17 ani, iar fostul are 21. Actualul are tot 17.

| Mădă0611 a răspuns (pentru FeTizZa):

Lasa-l pe fostul, chiar daca o sa iti spuna iar ca te iubeste, cand o sa se intoarca, doar te foloseste. Daca te intelegi bine cu actualul, fa cum am zis, poarta-te frumos cu el ca si el sa se poarte frumos cu tine. happy
Si nu uita, o persoana care uita de tine, nu-i pasa de tine, nu te iubeste.

| FeTizZa explică (pentru Mădă0611):

Multumesc mult! Pentru ca singura nu pot sa-mi raspund la intrebariel care le-am pus. Sunt implicata in asta si mie imi trec tot felul de ganduri prin cap.

| FeTizZa explică:

De ce spui asta? Eu cu ce am gresit?