| Steluta444 a întrebat:

Buna TPU am o problema
Mi-a intarziat menstruatia 2 zile in mod normal trebuia sa imi vina pe 20 mai si inca nu mi-a venit si nici nu am simptome
Am facut sex neprotejat cu prietenul meu dar nu a ejaculat iar acele lacrimi nu au ajuns in vaginul meu. Am auzit ca poti ramane de la ele insarcinata insa parerile sunt impartite, multi zic ca nu poti deoarece nu este atat de puterninc ca si sperma altii zic ca poti.
Voi ce credeti sunt insarcinata?

9 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Atat posibilitatea cat si probabilitatea de a se putea forma/naste o sarcina poate sa existe doar/numai in cazul in care au fost intretinute contacte sexuale neprotejate in cele 3 - 4 zile ale PERIOADEI FERTILE. In orice alte zile ale ciclului menstrual situate in afara zilelor apartinatoare perioadei fertile, formarea unei sarcini este practic imposibila chiar si in cazul in care ajunge in vagin SPERMA adevarata si nu acel lichid complet inofensiv denumit lichid preejaculator fiindca acesta NU contine spermatozoizi. Fiindca tu esti singura care stie in ce moment a/au fost intretinut respectivul contact sexual, reiese ca doar tu poti sti/aprecia daca exista sau nu posibilitatea de a se forma o sarcina in acest caz. Un raspuns sigur poti primi doar daca vei oferi datele strict necesare in vederea efectuarii unei analize corecte prin intermediul carora sa se poata determina ziua ovulatiei si a perioadei fertile. Multa sanatate!

| mihai69 a răspuns:

Sexul neprotejat e ca ruleta rusească...
Mai stai vreo zece zile și fă un test de sarcină. Sau mergi acum la ginecolog.

| Emilian65 a răspuns:

Răspunsul tău aici...Da, este posibil.

| GoldenZenith a răspuns:

Ca sa faci sex neprotejat trebuie sa iti cunosti organismul, cand esti in perioda fertila si cand nu. Pe langa acest aspect, trebuie sa te documentezi mai clar despre lichidul acela pre-ejaculator si de la persoane care chiar stiu cum sta treaba. Bineinteles ca poti ramane insarcinata de la el si sa stii, draga mea, ca nu il simti cand intra in vagin. happy Mai asteapta putin si fa un test de sarcina.

| Necunoscut112 a răspuns:

De unde stii ca acele "lacrimi" nu au ajuns in vaginul tau? laughing E imposibil sa iti dai seama, ba chiar cred ca e imposibil sa nu ajunga, din moment ce faceti neprotejat.

| Steluta444 explică (pentru Necunoscut112):

Acele lacrimi am inteles ca apar cu, cateva secunde inainte de a ejacula.

| Necunoscut112 a răspuns (pentru Steluta444):

Fals! Aparent ai internet, cauta informatii pe google ca gasesti cu miile.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Steluta444):

Nu steluta, tu vorbesti de lichidul pre-ejaculator care se scurge involuntar din penisul barbatului, in primele 10 secunde cand isi introduce penisul in vaginul tau si daca ati facut sex inainte, sau s-a masturbat, categoric exista inca sperma pe teava, care se scurge in vagin si te lasa insarcinata imediat, daca tu esti in perioada fertila.
Pentru a ramane insarcinata, este nevoie de 1 picatura mica-mica de sperma, care contine oricum cate sute de mii de spermatozoizi, oricum tu ai nevoie doar de unul, ca sa ramai gravida.

http://stirileprotv.ro/......-luni.html

| Steluta444 explică (pentru Violleta2022):

Faza ii ca noi am mai facut-o neprotejati uneori chiar si cand eram fertila si tot n-am ramas dar acum ceva ii ciudat cu mine inca asa ceva nu am mai avut.S-a intamplat odata in decembrie cand mi-a intarziat tot vreo 7 zile dar pana la urma mi-a venit insa acum nu am simptome si plus ca secretia asta m-a indus un pic in eroare pentru ca nu stiu ce sa cred ca e de la menstra sau sarcina.Iar de exemplu alaltaieri si ieri mi-a curs mai.mult secretia dar azi nu iar secretia nu este chiar maro inchis asa mai capuccinno ..Eu chiar sper sa nu fiu si sa-mi vina daca nu ce metode de avort sunt? Inca pot face cu pastile sau trebuie direct prin operatie?