| Anaaaaaaaa a întrebat:

Buna TPU
Am o problema nu stiu ce sa mai inteleg..Plac un baiat ii mai mare decat mine cu 3 ani. Ieri a fost la ruga la noi in comuna..era cu cel mai bun prieten al lui..au trecut pe langa mine si cel mai bun prieten tot zicea ca ma saluta (numele lui) si intr-adevar m-a salutat eu eram foarte prost dispusa si nu l-am salutat. daca intra pe facebook si ii si el intru pe el il intreb daca deranjez si na a zis sa nu mai intreb si ca pot sa intru cand vreau ca nu deranjez.i-am pus o intrebare intr-o zi si cand a auzit intrebarea i se parea ciudata. zi a zis ca se astepta la altfel de intrebare.m-a intrebat cum a venit chestia cu placut i-am zis ca nu am vrut eu sa se intample. dupa cateva minute i-am zis ca sper ca nu-l mai vad pe la magazin sau pe strada ca mii rusine de el... mi-a zis ca e ceva normal sa placi pe cineva..Deci nu stiu ce sa fac mereu cand il vad pe facebook vreau sa intru pe el dar nici nu vreau sa creada ca sunt stresanta.Voi ce ziceti?

11 răspunsuri:
| MishikiCrisy a răspuns:

Lasa-l sa mai respire cateva zile (nu il bagi deloc in seama) si apoi treci iar pe el, poate te intreaba de "pauza" in care n-ai mai vorbit cu el. laughing Dar asta ar inseamna ca e interesat de tine.winking

| wolder a răspuns:

Ai povestit cam aiurea si nu prea am inteles, in fine, las-o asa.
Pai, intri si il intrebi ce face, dar nu mereu, ca o conversatie normala, daca vezi ca raspunde greu inseamna ca are treaba si daca raspunde scurt inseamna ca-l plictisesti.

| BlackheartQueen a răspuns:

Buna!
Tu i-ai spus deja ca il placi? Asta n-am inteles.

| Anaaaaaaaa explică (pentru BlackheartQueen):

A aflat de la un prieten comun si mi-a explicat ca e ceva normal si ca pot sa intru cand doresc pe el ca nu-l deranjez

| BlackheartQueen a răspuns (pentru Anaaaaaaaa):

Deci el stie. Daca nu a spus nimic, decat ca nu il deranjezi cred ca ar fi mai bine sa il lasi. Daca te placea, putea sa iti spuna.

| 六兆年と一夜物語 a răspuns:

N-am înţeles mare chestie, dar sfatul meu e să-l laşi pe el să salute... dacă nu probabil nu ţine la tine sau chestii... că nu prea am înţeles ce ai zis.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu-l mai baga tu in seama, ai facut-o de cateva ori si cred ca ajunge. Daca vede ca devi interesanta de el s-ar putea ca din doua vorbe aruncate la vrajeala sa te indragostesti lulea de el, mai bine stai in banca ta si nu mai cauta tu sa te bagi in seama cu baietii deoarece nu este sfarsitul lumii iar baieti sunt destui, mai ales ca esti la o varsta cand esti confuza, cand incepi sa vezi realitatea cu alti ochi

| Demonull a răspuns:

Mda stai cam prost la capitolul relatari. Draga mea, daca el nu e tocmai disponibil..eu zic sa nu insisti nu de alta dar ai putea deveni enervanta.Asteapta ''semne'' si de la el

| varcolaccc a răspuns:

Am inteles perfect ce ai zis laughing.

| ElyNix23 a răspuns:

Bună!
Iartă-mă, dar nu am înțeles nimic.
Lasă-l pe el să dea semne.
Pa, pa!

| andreiandronic a răspuns:

Nu ar trebui sa iti pese de el! Daca el e incapatanal...