| AlexinoAle a întrebat:

Buna,TPU! Am o problema... putin mai compicata.
Acum un an am inceput sa vorbesc cu un baiat.El m-a intrebat daca vreau sa fiu cu el si eu l-am refuzat.
De atunci am ramas prieteni,pastrand legatura.
Cum am tot vorbit cu el si am inceput sa il cunosc mai bine,m-am indragostit de el.
Pe parcursul acestui an el a mai avut relatii,dar nu serioase.
Cu cat stam mai mult impreuna incepe sa imi placa mai mult de el.
Apropo, eu am 16 ani si el 18.
Deci, intrebarea mea e:
Cum pot sa il fac sa ma placa iar?

URGENTTT!
Dau Funda!
Multumesc! big grin

Răspuns Câştigător
| MisterRip a răspuns:

Pai ce poti face, ca el sa-si dea seama ca tu vrei sa fii cu el, bate cat mai multe aproouri, gen, ( ce faci azi, ma gandeam ca vreau sa ies la o plimbare ce zici ai vrea sa ma insotestii,) deci chestii care sa il faca sa-si dea seama ca si tu tii la el. Incearca mai multe chestii cu el, daca nu se prinde, pai frate pana mea, zii pe direct ca tii la el si gata, no sa moara, chiar o sa fie fericit sa auda asta. Dar asa mai subtil, nu gen( vai sant moarta dupa tine)... nu... dar poti incerca asta( heiii buna, uite in ultima perioada ai inceput usor usor sami devii sipatic, da e ciudat stiu si eu asta, si vreau sa stiu daca simnti acelasi lucru pentru mine) de aici se va deduce tot, daca o sa vrea, o sa incerce sa te seduca laughing daca nu, iti va spune. Faza e ca trebuie sa stii, degeaba stai asa si te intrebi ce ar putea fi. Dar oricum sunt sigur ca o sa vrea pentru ca a mai vrut asta odata. Doar ca el nu mai are tupeu ( l-ai refuzat ai uitat? ) dai un impuls si va fi al tau. Hai bafta. Nu uita sa zamebsti happy

| AlexinoAle explică (pentru MisterRip):

Imi este frica de un raspuns negativ sad multumesc de incurajari

| MisterRip a răspuns (pentru AlexinoAle):

Daca stai asa sigur no sa rezolvi nimic. Cu placere happy!

6 răspunsuri:
| 7639781254 a răspuns:

Spune-i ca acum ca l-ai cunoscut cu adevarat si ca ti-ai dat seama ce fel de persoana ai pierdut cand l-ai refuzat. Iti doresc bafta! :*

| Capriciosa a răspuns:

Comporta-te dragut cu el, da-i cât mai multe complimente, uite-te la el pe ascuns si când te observa muta-ți privirea zambind.
Dacă nici așa nu merge, va trebui sa îți iei inima in dinti si sa-i spui ce simți pentru el.

| Manolica16 a răspuns:

Cred ca o sa te lase si pe tine sa suferi cum a facut el

| DenissaDenii69 a răspuns:

Salut! Uite ce poti face:

Ca el sa-si dea seama ca tu vrei sa fii cu el, bate cat mai multe aproouri, chestii care sa il faca sa-si dea seama ca si tu tii la el... Daca nu functioneaza spune-i mai subtil cum stau lucrurile.
Baietilor le place sa vada ca fetele mor dupa ei happy
MULTA BAFTA!