| Vera1736 a întrebat:

Buna TPU am o problema si as avea nevoie de un sfat. Eu sunt cu un baiat de vreo 10 luni si dupa vreo 2 luni de relatie am inceput sa iesim cu inca un cuplu. Celallt baiat a inceput sa vorbeasca cu mine si sa ne intalnim iar pana la urma am ajuns sa fim impreuna pe ascuns dar si continuand relatiile noastre. Eu am inceput sa am sentimente foarte puternice pentru celalalt baiat iar acesta a incheiat relatia cu fata respectiva deoarece ea l a inselat si nu este prima oara. El insa acum nu stie daca sa se impace cu ea sau nu. Eu sunt impreuna si cu celalalt baiat de aprox 8 luni. In peisaj a mai aparut un baiat care si a lasat iubita sa fie cu mine insa eu nu am nicio intentie cu el. Acest al 3 lea este de asemenea prieten cu cel de al 2 lea deci situatia este foarte complicata. Ce ar trebui sa fac?

8 răspunsuri:
| Holiday a răspuns:

E cam situatia ideala pentru un fel de swing sa zicem. Singura necunoscuta e daca prietenul tau ar fi de acord.
1. TU il ai si pe prieten si pe celalalt (eventual si pe prietena lui).
2. CELALALT te are si pe tine si pe cealalta
3. CEALALTA il are pe celalalt dar si pe altul(prietenul tau), ca inteleg ca nu-i ajunge unul
4. PRIETENUL TAU - singura necunoscuta. Ia-l incet, s-ar putea sa ai surprize si sa fie de acord. Intai momeste-l cu tine si cu CEALALTA, daca sunt ceilalti 2 de acord. Daca vrea, atunci lucrurile devin mai simple.

5. ALA de si-a lasat prietena - nu e de interes clar, asa ca n-are ce cauta in ecuatie

| Necunoscut112 a răspuns:

Ăla al treilea şi-a lăsat şi el iubita că vorbeşti cu el si i-ai dat speranţe. Eşti cam bagaboanta tu aşa de felul tău. Şi o să fii toată viaţa dacă ai început de mică.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa taxezi. smug

| kandaraki a răspuns:

Sa te spanzuri, scapi societatea de o curva

| sweetangels a răspuns:

rolling on the floor

| sweetangels a răspuns:

Urasc genul asta de oameni. Vezi, fetitule, ca roata se intoarce. Fa ce iti dicteaza inimioara ta, neagra... oricum bine n-o sa-ti fiewinking

| BogdanBz a răspuns:

Ai un viitor frumos in fata. Italia, Spania, Franta sau Anglia scrie pe tine. Am inteles ca Dani Mocanu se ocupa cu asa ceva, deci nu ezita sa il contactezi ca sa ajungi fata la valoare.

| LiquorWitNoJuice a răspuns:

Eu nu o sa iti spun curva, dar o sa te rog ceva: gandeste-te la ce ai fi simtit daca pateai tu chestia asta cu iubitul tau, adica sa aiba relatii ascunse de tine. Nu ti-ar fi placut, asa-i? Crezi ca e ok ce faci? Daca chiar il iubesti pe al doilea sau pe al treilea termina relatia cu actualul si gata. Sau te temi sa nu cumva sa ramai singura si ai nevoie si de rezerve. cand vine vorba de relatii mai multi strica. mediteaza la ce faci te rog