| AngieSutru a întrebat:

Am o problema și as cam avea nevoie de câteva păreri deci sa încep cu începutul : am fost cu un băiat din liceu acum o luna, cam 2 săptămâni,totul frumos la început ne vedeam,tot ce face un cuplu,iar la un moment dat începuse sa fie sec,rece și sa nu ne mai vedem,și i-am zis ca e mai bine sa fim prieteni iar el a zis ca momentan ar avea niște probleme și ca ii pare rău de relație și ca ar fi vrut sa țina mai mult,și a zis ca după ce rezolva tot poate ne vom mai împăca. in fine,eu după l-am mai căutat și ma tot tineam de el sa îmi spună ce probleme are ca poate îl ajut și la un moment dat mi-a spus ca ar avea niște probleme cu drogurile,depresie din cauza mortii mamei lui. In fine,iar după incidentul acesta a încercat sa ma facă geloasa spunându-mi sa îl cuplez cu o colega de a mea de clasa,fiindu-mi și prietena,și eu bineînțeles ca la început nu îl credeam și credeam ca face intenționat dar el tot insista pe subiectul asta,pana i-am intrat in joc, iar după ce i-am dar nr colegei mele, eu l am ignorat vreo 2 zile și el a văzut lucrul asta și mi-a dat un sms in care mi-a spus "Îmi place ca ma ignori" iar după am început sa ii zic ca e penibil ce a făcut,ca nu ii pasa de mine ca dacă ii pasa nu făcea așa ceva,iar el a spus ca ii pasa de mine și ca a făcut așa doar ca sa ma facă geloasa. Ma rog,după faza asta,in săptămâna respectiva,săptămâna trecuta chiar,duminica am mers in mall cu el sa ne uitam după haine pentru bal și nu numai,iar acolo am vorbit,ne-am luat in brațe etc,a fost dragut. Iar după,o săptămâna întreaga ii tot dădusem sms-uri și nu îmi răspundea,ma ignora complet,iar eu m-am enervat și i am zis ca dacă el așa vrea sa fie așa o sa fie,și i am dat block peste tot. Dar mai tarziu m-am gandit ca poate o fi avut el ceva,pentru ca altfel îmi răspundea. Iar după l-am întrebat,și mi-a zis ca iar ar fi avut probleme de genul acela,iar eu l am înțeles,acum momentan vorbim iar,am început sa vorbim săptămâna asta. Ideea este ca nu știu dacă sa mai aștept după el, eu chiar îl iubesc și țin mult la el, nu contează ca am fost doar 2 săptămâni cu el,m-a făcut sa il iubesc mult. Ideea este ca nu știu ce sa fac, dacă sa mai aștept sa ne împăcăm, sa ii spun eu? Sau sa il las pe el? Aștept părerile voastre și sfaturile.

4 răspunsuri:
| ShamelessQboy a răspuns:

Fără droguri poate ar fi fost un băiat ok, pacat de el, daca zici ca iti si place!
Problema e luând droguri omul este in lumea lui, nu mai gândește clar cum o faci tu, eu cred ca ar fi mai bine sa renunți inainte sa te atragă si pe tine in vreo dramă.
În general cei care apuca pe drumul asta se cam autodistrug si afectează si pe cei ce le sunt aproape si le pasa.

| petitconseil a răspuns:

Tie chiar iti place omul ala care umbla si cu altele? Si inca te pune pe tine sa-i cauti...Tu cum accepti asa ceva nu stiu, ma depaseste situatia asta.Eu cred ca ti se pare ca il iubesti,nu cred ca il iubesti,inteleg ca il placi, dar vezi si tu ce urat se poarta cu tine in unele momente.Ia gandeste-te un pic : chiar ai nevoie de el in viitorul tau? Chiar il vezi pe el langa tine peste cativa ani? Tu nu vezi ca nu merge relatia asta? Inca nu esti convinsa ca nu e el ceea ce vrei tu cu adevarat? Nu ai vrea si tu pe cineva care sa se poarte frumos cu tine si care sa nu te insele pe fata? Sau tie iti place sa-l imparti cu una si cu alta? Si sa-ti mai spun ceva: din moment ce l-ai blocat prima oara, daca il deblochezi, vei ajunge sa-l blochezi inapoi, pentru ca asa se intampla de obicei cu block-urile astea...

| MadaMadalina1234 a răspuns:

Nu prea pare interesat de tine, nu stiu ce sa zic. Poti incerca sa vorbesti cu el, ce o fi, o fi! Daca nu se intampla nimic inseamna ca nu merita, deci...renunta! Bafta!

| b3atryss a răspuns:

Dupa cate spui tu el pare sa nu fie prea interesat fata de tine..sau probabil si din cauza problemelor lui se comporta asa..nu prea cred ca vei putea sa ai un viitor cu el. Dar tu stii mai bine.