| OchiCapruii a întrebat:

am o problema. Sunt impreuna cu o fata, ea este mai mare ca mine cu aproape un an, ne iubim extrem de mult, si aratam asta unul altuia, insa problema e ca ma gandesc ca ea va merge acusi la liceu iar eu voi ramane "pitic" la gimnaziu, ma simt foarte prost cand ma gandesc la asta si am discutat cu ea despre asta si a spus " dar crezi ca eu nu te iubesc" si adevarul e ca ne-am cam certat atunci, insa dintr-o data mi-a zis " Te Iubesc" si nu am mai vb despre problema aia, insa pe mine ma nelinisteste foarte tare, va rog frumos ma puteti ajuta cumva? ce sa fac?

7 răspunsuri:
| liz23 a răspuns:

Buna,
Sfatul meu este sa nu te mai gandesti la asta,da-i ei un vot de incredere,ofera relatiei voastre incredere,pentru ca varianta care este in mintea ta nu va duce decat la discutii si certuri care nu isi au rostul. Viitorul nu il putem vedea cu atat mai putin controla,dar daca te bucuri de prezent,de ce aveti voi, relatia se intareste, voi tineti unul la altul din ce in ce ma mult si tema liceului fata de gimnaziu nu va fi o problema.gandurile tale din cate inteleg sunt nefondate,singura varianta este ca tu sa iti propui sa te bucuri de fiecare zi, de fiecare moment langa ea iar ce va veni, daca vor fi probleme le veti rezolva impreuna.Nu incerca sa vorbesti cu ea incontinuu pe tema asta pentru ca automat o vei face sa se distanteze, prin lipsa de incredere.

| Snufkin a răspuns:

Daca a zis asa inseamna ca te iubeste, daca chiar te nelinisteste faptul ca ramai "pitic" atunci discuta cu iubita sa tineti secret relatia pana vine vacanta mare, nu-ti fie rusine, sunt multi asa! si inca un lucru:ai grija daca e vb de bani sa nu abuzeze si so lasi balta, 2)daca nu vrea so tineti secret intreaba dc si incearca sa o faci sa inteleaga.Si eu am fost cu "pitici" si sincer, ei au fost cei care au tinut la mine! ai grija de fata ca sigur te iubeste happy bafta :*

| OchiCapruii explică (pentru Snufkin):

Ms pentru raspunsuri tuturor, mai astept si alte pareri si '' Snufkin'' nici odata la noi nu e vorba de bani, niciodata nu am facut asa ceva si nici nu mi-a cerut ca celalalte cu care am fost in trecut, dar oricum mersi mult pentru raspuns, si o sa am grija de ea, si sincer la relatia asta simt ca e ceva special fata de celelalte... pa pa :* wave

| Snufkin a răspuns (pentru OchiCapruii):

Mult noroc puiu happy :*

| OchiCapruii explică (pentru Snufkin):

Ms Puiu :* Si tie la fel

| 8SlimShady a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa lasi lucrurile sa decurga normal. Daca tu o iubesti, arata-i asta, fa-o sa aiba incredere in tine. Daca dupa ce tu vei ramane "pitic" nu 'te va mai iubii" inseamna ca nu te-a iubit niciodata.

| Anonim1112 a răspuns:

Nu trebuie sa te impacientezi. daca reusesti sa mentii relatia cat timp tu esti la gimaziu(si o sa reusesti)apoi nu mai e nicio problema.intri la acelasi liceu cu ea si gatahappy happy