| DariaAnelia a întrebat:

Am o situatie un pic mai complicata... Imi place de un baiat care se intampla sa fiu varul fostului meu iubit. Cred ca si lui ii place de mine si am vorbit de cateva ori, ne intalnim zilnic la scoala si totusi nu depasim faza de "Buna! Ce mai faci?". Probabil il retine si faptul ca am fost impreuna cu varul lui primar, asta ma face si pe mine sa fiu confuza. Credeti ca e ok sa fac eu priumul pas? Si daca da, cum sa ii dau de inteles ca il plac? Va multumesc :*

5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Daca e mai timid poti sa faci tu primul pas, invita-l undeva si vorbiti...

| neutrino a răspuns:

Daca el te intreaba ce mai faci, sigur te place...

| Nastiunea a răspuns:

Problema nu-i în ceea că el e vărul fostului tău prieten.Nu înțeleg de ce nu incercați să treceți de la tema Bună ce mai faci, la ceva mai serios.De exemplu cind vorbești cu el intreabăl daca are prietenă, sau ce fete ii plac ceva de genul ăsta.Asta pe băieți îi împinge la ceva.

| xDanielx1998 a răspuns:

Dai doar niste semne minore restul face el daca tot nu face nimic inseamna cai pampalau ori nu i-ai dat semne clarerolling on the floor sucess si nu vad care ar fi problema in ce ai zis turolling on the floor

| Maiiia a răspuns:

Pai vorbeste cu el pe mess daca nu ai curaj fata in fata.
Intreaba`l despre el. Arata`te interesata de ceea ce spune.Si la scoala poti sa-i spui ca`ti place bluza lui.Si daca va continua sa o poarte doar pentru ca i`ai spus tu ca iti place inseamna ca te place. Daca stati in aporpiere cheama`l pe drum daca nu ai curajul doar pe el mai i`a o prietena, eventual vine si el cu fostul tau.Succes!