| bogdan2142 a întrebat:

Sunt un baiat de 14 ani si sunt intr-o situatie destul de confuza. Plac o fata de clasa a VI-a (eu sunt in a VIII-a ) si in ultimul timp ne-am apropiat destul de mult. A ajuns chiar sa-mi spuna ca m place si ca tine la mine foarte mult, ca sunt cel mai simpatic baiat pe care l-a cunoscut si multe altele. Am intrebat-o data vrea sa fim impreuna dar a zis ca momentan nu vrea un prieten. (la partea asta pot spune ca am inteles-o pentru ca e doar in clasa a VI-a ). Ok, sa trecem peste asta. Intrebarea mea ar fi : ce credeti voi si ce ati face in locul meu? Credeti ca ar fi ok o relatie cu ea, chiar daca este mai mica?
Multumesc! Astept raspunsuri de toate felurile, si pozitive si negative.

Răspuns Câştigător
| SecretLady91523 a răspuns:

Cand spui relatie, la ce te referi? Nu este nimic gresit in a iubi pe cineva la o varsta frageda. Dar sper ca suntem pe aceeasi lungime de unda, si ca ne referim la o iubire inocenta. Eu nu vad nici un motiv solid care sa va impiedice sa fiti impreuna...mi se pare chiar un lucru dragut.winking

| bogdan2142 explică (pentru SecretLady91523):

Mersi de raspuns happy Logic ca nu ma gandesc la nimic iesit din comun happy Sunt constient ca e mai micuta decat mine si tocmai de-aia imi plc ff mult inocenta ei happy Mai nou majoritatea de varsta mea sunt c***e...

| SecretLady91523 a răspuns (pentru bogdan2142):

Mi se pare ca esti o persoana foarte matura si constienta. Ai dreptate...a disparut mai toata inocenta din lumea asta. Ceea ce trebuie sa faci este sa ii explici ce astepti tu de la o relatie pentru ca poate te-a refuzat pentru ca crede ca tu astepti ceva mai mult de la ea. Arata-i ca iti pasa si ca vrei doar o iubire inocenta si frumoasa. Ideea e:vorbeste sincer cu ea. :d Sper ca te-am ajutat.

23 răspunsuri:
| frumusikgirl1 a răspuns:

Te trezesti dimineata dezvelit?
Ti se face cearceaful cort?
Darama cortul.

| bogdan2142 explică (pentru frumusikgirl1):

Scz dar nu am prea inteles ce ai vrut sa spui prin acest raspuns happy

| Azµre a răspuns:

Nu. Poate o relație ca amici și nimic mai mult.
Trezește-te la realitate ai doar 14 ani și ea 12 ani.

| stef112 a răspuns (pentru Azµre):

Cati ani ai 40?:O e foarte ok. nu sa ajunga la 20 de ani si sa fie burlac. Generatia lu' PAPUC!

| Azµre a răspuns (pentru stef112):

Că tu ai fi mai mare ca el... Scutește-mă

| stef112 a răspuns (pentru Azµre):

Pai am 14 ani. de aia vorbesc. e foarte ok sa ai o prietena/iubita de clasa a VI. daca tu ai 40 si ai fost in scoala atunci cand la liceu stateai cu mainile la spate nu mai comenta...

| Azµre a răspuns (pentru stef112):

N-am ce să comentez recunosc am avut prima prietenă la 16 ani. Tot atunci am făcut și sex. Până atunci am avut relații de prietenie și atât. Voi sunteți disperați.Cel puțin eu n-am rupt-o în labă cum o faceți voi.

| stef112 a răspuns (pentru Azµre):

Macar noi rupem laba dupa fete.laughing nu ca tine care faceai dupa capre si oi.winkingBastard!

| Azµre a răspuns (pentru stef112):

Măcar să ajungi tu la vârsta mea și să fi trecut prin viață cum am trecut eu. Apoi poți veni și comenta.

| stef112 a răspuns (pentru Azµre):

Ok ok inteleptule! oricum nu suntem noi cei care trebuie sa ne schimbam. ci voiwinkingasta e din cauza regimului politic. dar fiewinkingBAFTA!

| Azµre a răspuns (pentru stef112):

Voi nu constientizați absolut nimic din ceea ce faceți, voi nu vă gândiți la urmări.

| stef112 a răspuns (pentru Azµre):

laughing ce consecinte ar putea urma daca va relationa cu o fata de clasa a VI? daca imi explici iti dau dreptate. daca tot esti asa matur explicane consecintele. dar sa nu fie Science Fiction!

| Larisssaa a răspuns:

Bună.
Cred că ar fi destul de ok. Adică dacă o placi, diferenţa de vârstă nu prea contează. Diferenţa este destul de mică. ♥ Şi dacă e prea mică ce? Vrei să renunţi la ea? Este ceva normal că nu vrea o relaţie. Adică totuşi este mică şi nu are nevoie de un prieten. Dar oricum şi ea te placewinking.
Baftă.

| rapidistzu a răspuns:

Sall,pai incercati sa fiti pe ascuns in secret vreo saptamana si vedeti cum sta treaba daca va intelegeti sau nu. Daca va intelegeti puteti sa faceti relatia ''cunoscuta'', dar sa nu fiti dupacea batjocoriti sau sa va zica prietenii ''ba ea e mica'' ect.
Eu asa as face happy
Si daca te place de ce nu te vrea, pune piciorul in prag happy
Bafta!

| MetalheadSatan666 a răspuns:

Da este ok, cat timp nu treceti la chestii intimewinking

| SoloPC a răspuns:

Daca vrei sa rada toata lumea de tine ca nu ai gasit pe alt cineva mai bun da. sa fi cu ea.
Daca nu te intereseaza de cei care zic de tine si rad ca esti cu una de a-6-a da du-te si iubestete.

Eu zic sa nu fi cu ea. e prea mica daca era cu un an mai mica decat tine da ziceam da cu 2 las-o in p** de treaba gasesteti una de varsta ta..sau mai mica cu un an.
Parinti tai ce o sa zica daca afla?
-Iauitel si pe asta un pampalau nu si-a gasit si el o fata de nasu lui.

Sa nu crezi ca ti-o zic in nume de rau. e respectul tau in joc...

| bogdan2142 explică (pentru SoloPC):

Ms de raspuns! Poate ca o sa ma gandesc si la chestia asta dar mai vreau un detaliu happy. In cazul in care vreau sa scap de ea...(sa zicem) cum ai zice tu sa o fac dar intr-un mod cat de cat ok.....sa nu ma considere toata viata un tampit. Adica mai mult de 2 luni am tot vb cu ea etc si acum imi schimb dintr-o data parerea.

| SoloPC a răspuns (pentru bogdan2142):

II zici asa:
o iei de mana si o duci intr-un loc mai retras...
TU: Uite. totul a mers ok dar nu mai simt acele sentimente pentru tine cum le simteam atunci.Mi se pare ca e mai bine sa fim decat prieteni.
Eabig grine ce nu mai simti aceleasi sentimente?
Tu:E greu de explicat.

Pe aceea ii zici. Iti las ceva ca amintire de la mine.
Opi o saruti ori ii dai un pupic pe obraz!

| bogdan2142 explică (pentru SoloPC):

Mersi de raspuns happy Nu stiu daca o sa fie si cazul sa pun chestia asta in aplicare dar merita sa o retin undeva..in cap happy

| Andraaaaa2000 a răspuns:

Si eu sunt cu un baiat de varsta ta si sunt cls a 6 a.asa ca nu e cv anormallaughing...adik eu asa cred. plus ca nu rade nimeni de noi.adik nu crede si nu lua in serios ce crede lumeastraight face

| Marginean_Leonard_1991 a răspuns:

Poi mi se pare ca nu e deloc gresit poti sa ai o relatie cu ea normal si poti sa o iubesti nu e nici o rusinewinking.
Io in locul tau as merge la ea si as mai intrebao dar dai si tu niste cadouri fa-o sa se simta bine cu tine si sigur o ieiwinking tongue eu asa am facut si mi-a iesit happy