| Ghfdsj a întrebat:

am să vă povestesc ceva. şi sper să nu vă plictisiţi. şi să nu faceţi glume proaste.
-Acum un an. într-o zi banală. eram pe facebook. eram aşa de plictisită yawn. intru pe mai multe facebook-uri. găsesc un băiat. îl aveam ca prieteni, dar nu vorbisem cu el niciodată, şi nu-l cunoşteam. mă uit la informaţii. observ că locuieşte în comuna de lânga satul meu laughing. mă uit la poze. "ce frumos e". şi tot aşa. în fiecare zi. mă uitam la pozele lui de o mie de ori love struck. fără să dau like laughing. nu vroiam să afle. nu aveam chef să sufăr [prima şi ultima relaţie s-a terminat nasol. şi nu aveam chef să afle şi să mă facă să sufăr". aşa au trecut luni. uitându-mă la pozele lui. mă îndrăgostisem de el chiar dacă nu vorbisem cu el şi nu-l văzusem în realitate niciodată oh go on. apoi. vine partea cea rea. eram cu varmea.
Varmea: fatăă. aseară am fost cu alde mama la vărmiu.
Eu: care? dacă e vărtu. e şi vărmiu laughing). cine?
Varmea: [Mi-a spus numele lui].
Ohhh. nu..acelaşi nume. acelaşi sat straight face. plec fără să spun nimic. intru pe facebook. intru pe pagina lui. şi mă uit din nou la poze.
"Ohh. aveam dreptate. seamănă îngrozitor cu x [un văr de-al meu]. ohhh nu. sunt fraţi. si el. el e vărmiu. ce?". Am început să plâng. eram îndrăgostită de vărul meu. sau cel puţin aşa credeam.
Atunci mi-am făcut curaj şi am bagat id-ul lui straight face...
Eu: bună.
El: bună, dar cine eşti?
Eu: [i-am spus numele şi de unde sunt]
El: aaa. varmea. fata [a spus numele mamei].
Eu: da.
Au trecut încă, căteva luni. a fost greu straight face. şi nu prea mă băga în seama. decât aşa "ce faci? bine. tu? bine. pa".
Am mai avut câteva relaţii. că doar nu puteam să fiu cu el. şi până la urmă nu există dragoste prin poze laughing).
Apoi prin septembrie 2012. i-am zis că vreau să-l văd. a spus că ne vedem la nuntă.
Aşa a şi fost. ne-am văzut. am dansat. şi îl plac şi mai tare. ce naiba să fac? să-i spun? straight face ştiu că e greşit. dar. nu ştiu ce să fac. Şi culmea acum mă baga mai mult în seamă straight face||.

P.S: veri = bunica lui [mama lu' maicăsa] e soră cu mamaia mea [mama lu' mama]. straight face.

Ajutaţi-mă vă rog straight face.

18 răspunsuri:
| Keyko a răspuns:

Sfatul meu este sa te arati interesata de el DAR CA VERISOARA! nu vrei sa pari nu stiu cum. dupa aceea ai putea rupe si cea mai mica relatie de prietenie cu el. vezi ce vrea el. ia-o incet. incearca sa il faci putin gelos cu cineva. vezi cum reactioneaza. dupa asta mai povesteste-ne noua pe TPU ce se mai intampla ca sa hotaram ce sa facem situatia e cam delicata.

| Ghfdsj explică (pentru Keyko):

Măăă. am vb. in seara asta pe mess i-am zis ca unu se da la mine. si face el "zii ca a spus vartu ca-l ia dracu". si-i fac eu "dar ce grija ai tu de mine" si el face "pai da. cum sa nu am eu grija de tine". si mai multe. dar nu cred ca. adica. cred ca spune asa ca sunt varsa. si imi vrea binele oh go on.

| Keyko a răspuns (pentru Ghfdsj):

Mai incearca putin. ca si varul meu imi vrea binele sar nu imi spune chestii din astea. mai ales cu "zii ca a spus vartu ca-l ia dracu". povesteste i lui cat de frumos, inteligent, carismatic e iubitul tau, mult mai super decat el. incearca sa vezi reactia lui. studiaza! vezi ce iti spune! Spune i ca iubitul tau e cel mai bun si ca nu ai putea gasi pe nimeni mai bun. si dupa asta intreaba-l daca stie el pe cineva mai bun, ca doar nimeni nu e perfect. vezi ce iti spune. poate iti spune ca el e mai bun. Bafta!

| Ghfdsj explică (pentru Keyko):

Păi. i-am spus că nu am pe nimeni. si apoi l-am intrebat dacă-l cunoaşte pe unu şi a zis "pe ăla îl placi? prostu ăla?". şi apoi i-am zis că m-am certat cu cineva si mi-a dat o melodie. ca să mă clamez. dar. înţeleg greşit. e doar un var, nu cred ca vrea mai mult.

| Keyko a răspuns (pentru Ghfdsj):

Mai incearca putin. vreo doua-trei zile si daca nu mai sunt baieti pe lume

| Ghfdsj explică (pentru Keyko):

I-am zisssssssssss straight face.

| DaSuntAnonima a răspuns (pentru Ghfdsj):

Zi mai repede ce a zissssssss! laughing)ce ma tii asa in suspans

| Ghfdsj explică (pentru DaSuntAnonima):

Prima data m-a intrebat "tu ai scris toate astea" [ca am dat copy-paste la ce v-am spus voua on the phone si am zis ca da. si el face "nu-i nimic. se mai intampla. si eu am mai stat cu o verisoara, bine, nu stiam ca era varmea, si oricum era mai indepartata" laughing)). si m-a inteles. blushing. si eu ii spuneam "doamne, suntt o proasta". si el face "taci. si nu mai spune asa ca ma enervezi" happy. am vorbit mai multe blushing :*. multumesc pentru raspunsuri. :*

| DaSuntAnonima a răspuns (pentru Ghfdsj):

Pai si pana la urma cum sta treaba? big grin

| Ghfdsj explică (pentru DaSuntAnonima):

Pai cum sa stea? iti dai seama. nu am vb. lucruri interesante. v-am spus ce e mai "interesant". straight face stiu ca nu am sanse. si daca as avea. nu ar fi corect. oricum a inceput sa-mi i-a apararea. cand vede ca am un status trist imi zice sa-l sterg si sa nu mai fiu suparata...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Dacă vrei să te calmezi şi să nu te mai macine sentimentele astea atât de mult,mai bine spune-i.
Poate,poate,te place şi nu are curajul să îţi spună, crezând şi el că e greşit.
Prinde atitudine şi curaj şi mărturiseşte-i ce simţi pentru el.
Ar fi frumos ca, atunci când vrei să faci pasul ăsta, să-l inviţi la o plimbărică, la un suc şi să-i povesteşti tot.
E chiar interesantă povestea ta.

O seară plăcută şi numai bine!

| Ghfdsj explică (pentru anonim_4396):

Şi cum naiba. dacă o să mă creadă "nebună". şi. o să se supere oh go on.

| DaSuntAnonima a răspuns:

straight face
imi pare rau pentru tine big grinDDDD sincer te cred si te inteleg dar eu daca as fi in locul tau mi-as face de cap cu el pe ascuns. daca si el ar fi de acord cu tine nu vad problema. conceptia mea tongue

| Ghfdsj explică:

Lume, lume. insista sa-i spun ce e cu mine. nu pot sa-i spun straight face.

| babypowder87 a răspuns:

Incerc sa nu rad dar nu pot....in ce lume traiesti de gandesti asa si apropo, cati ani ani, 7, 8?

| Gekiro a răspuns:

Auci.Chiar o problema.Mai bine faci ce crezi ca e bine o.o

| ConstantinescuMaximilian a răspuns:

Stai linistita, mai nou incestu e legal...