| anonim_4396 a întrebat:

am si eu nevoie de niste sfaturi, pareri...sadDeci:momentan ma aflu intr-o relatie care dureaza de 5 ani, cu un baiat pe care il iubesc din suflet.doar ca nu stiu daca el ma mai iubeste, deoarece el a devenit tot mai distant fata de mine, nu ma mai priveste cum o facea inainte, pur si simplu cand ne intalnim, parca e in alta lume, nu e acolo cu mine, e cu mintea in alta parte, am discutat cu el si mi-a spus ca mi se pare doar si ca ma iubeste, doar ca are probleme in familie(ceea ce stiu ca e adevarat), doar ca dureaza de prea mult timp starea asta, iar eu i-am spus ca poate sa aiba incredere deplina in mine si i-am demonstrat de multe ori chestia asta.Doar ca nu mai simt dragostea din vocea si privirea lui, si afeciunea aceea.Si chiar nu stiu ce sa cred...(pentru ca daca nu ma mai iubeste si nu vrea sa imi spuna din anumite motive, nu vreau sa il tin langa mine-asta i-am spus si lui, insa a spus ca doar mi se pare mie si ca el ma iubeste)help plssad :*

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

BUna,daca nu te iubea,te lasa, nu cred ca ar avea vreo obligatie sa stea cu tine, 5 ani sunt sunt 5 zile.
Poate nu mai e flacara aceea de la inceputul relatiei,dar totusi iubirea dintre voi exista. POate chiar trece si el prin perioada mai dificila,fi rabdatoare si ramai alaturi de el,pana isi revine.
Dupa mai mult timp de relatie asa se intampla in majoritatea cazurilor,multe fete in special spun ca prietenul nu mei e asa dragastos,atent,tandru,e mai rece,mai indiferent,lumea se mai schimba,asa cum si noi fetele nu mai suntem la fel de intelegatoare,bune,si eu la inceputul relatiei nimic nu comentam prietenului meu,dupa un timp,tot ziulica saream cu gura pe ellaughing.
Dar nu inseamna ca nu exista iubire.
TE sfatuiesc sa nu te intristezi,cauta sa te gandesti la altceva,sa faci diferite lucruri care iti plac si sa nu mai te chinui cu ganduri negre, e cu tine, inseamna ca ii pasa de tine.Sunt sigura ca si tu ai avut perioade in care desi iti iubeai iubitul,erai mai indiferenta,chiar si fara sa vrei,poate el nu isi da seama de comportamentul lui si o face involuntar.
In ziua de azi exista diferite probleme si nu totul poate fi roz,apar zi de zi probleme in familie,de sanatate, stres, etc.Impreuna puteti reusi si cum ati fost 5 ani impreuna cu bune si rele, asa puteti fi si de acum inainte
~!

2 răspunsuri:
| ema69 a răspuns:

Nu ar avea sens sa iti repet si eu ce ai citit deja in celelalte rasp., pe care le gasesc pe aceeasi lungime de unde cu gandurile mele...

| Foxy_3377 a răspuns:

Buna.
Sa stii ca intr-o relatie nu poti gasi mereu tot ce vrei.
Mai sunt si unele probleme,fii alaturi de el,incearca sa te implici mai mult in problemele lui sa aflii mai multe sa ii arati ca iti pasa.
Daca ti`o spune sincer si din suflet ca el inca te iubeste, atunci asa este.
Nu trebuie sa tragi concluzii si anumite idei dintr`o data, asteapta.
Eu cred ca inca te iubeste si doar trece printr`o perioada grea.
O sa treceti si peste asta si va fi totul ok vei vedea :*