| sayWhaaat a întrebat:

Am si eu nevoie de un sfat. Vorbeam cu o fata zilnic pana acum 1 luna, apoi nu am vorbit mai deloc, pe pretextul ca are de invatat ( partiale,bla bla ). Ne tineam de mana, imi spunea ca ii e dor de mine, si rahaturi de genu'. De atunci, i-am propus sa iesim seara in weekend macar, nici atunci nu putea,imi spunea ca nu are timp,ca invata.
Apoi am vazut ca pe facebook a inceput sa lase lase like-uri,si comm-uri gen " :* ", la toate pozele unui baiat, habar nu am cine e,de unde e,nici nu ma intereseaza.
Nu vorbisem deloc o saptamana, azi m-a bagat ea in seama pe facebook, si am vorbit foarte putin,spunea ca abia asteapta sa treaca examenele.
Eu unul cred ca m-a evitat intentionat,si ca nu o mai interesez. Un prieten imi spune ca asa e ea,ca invata mult, blah blah.
Ideea e ca mai am "alternative", stiu sigur ca sunt cateva fete care ma plac, si s-ar ruga sa le bag in seama.
Acum va cer voua sfatul, merita sa mai astept dupa fata asta? O plac mult, insa nu vreau sa ma atasez mai tare de ea degeaba.
As vrea sa pot sa fiu direct cu ea,sa-i spun ce am de spus,insa e imposibil sa ne intalnim perioada asta,ca am inceput si eu cu partialele, iar la telefon sau pe facebook eu nu mai vorbesc lucruri de genul,m-am ars deja.
Ce parere aveti? Multumesc anticipat.
( Nu stiu cat e de potrivita categoria, ma rog. )

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Daca da comentari la un baiat si te minte in fata, ce sens mai mare fi dur, nu te lasa calcat in picioare de gunoaie umane

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Sal,sa stii ca o fata nu isi va spune in veci ca nu te place sau ca nu vrea sa vorbiti va baga vrajeli, miciuni, rar fete serioase ca ninsoarea vara, referitor la cazul tau nu te milogi de ea esti tanar ia-ti alta nu pune suflet, fi indiferent

| sayWhaaat explică (pentru RAY):

Nu sunt indiferent fata de ea, insa sunt indiferent fata de orice se va intampla. Suflet nu mai pun, niciodata happy. Era vorba doar daca sa mai stau dupa fundul ei, sau nu happy.

| RAY a răspuns (pentru sayWhaaat):

Daca da comentari la un baiat si te minte in fata, ce sens mai mare fi dur, nu te lasa calcat in picioare de gunoaie umane

| ciocolatacupiperrosu a răspuns:

Posibil ca si ea sa te placa dar intr-adevar sa fie un pic prinsa cu scoala sau poate a facut asta intentionat sa vada cum reactionezi tu. Daca o placi asta nu va trece dupa o zi pe alta asa ca eu zic sa mai incerci pana cel putin iti spune ea ca nu ai sanse. Eu zic ca merita. Tu ar trebui sa stii mai bine ce gen de fata e.

Bafta

| Nobody35 a răspuns:

Heii!

Daca pana acum ceva timp vorbeati zilnic, nu inteleg de ce acum nu mai poate. Daca e o fata silitoare precum a zis prietenul tau, atunci ar trebui sa invete constant, nu? Iar la faza cu celalalt tip ar trebui sa iti pui niste semne de intrebare. Pentru el cum are timp?

Vezi ce faci, e alegere ta :*.

| sayWhaaat explică (pentru Nobody35):

Nu as spune ca ia foarte mult timp sa dai niste like-uri, si sa lasi niste comm-uri, insa e vorba de cui acorda atentie.
Probabil ca o sa o las balta.
Multumesc de parere happy.

| Nobody35 a răspuns (pentru sayWhaaat):

Nu, nu dureaza mult sa dai like-uri, nu am afirmat asta. Tu ai zis ca ii da comm-uri gen ":*" si m-am gandit ca ar fi mai apropiati. Iar ca sa fie apropiati, este nevoie de comunicare. Deci are timp.
Nu vreau sa iti creez impresia ca fata nu te place sau asa ceva, mi-am spus doar opinia happy.

| sayWhaaat explică (pentru Nobody35):

Nu,m-ai inteles gresit, eu sunt complet de acord cu tine happy.

| Nobody35 a răspuns (pentru sayWhaaat):

Oricum, esti tanar, ai toata viata inainte si e bine ca ai o gandire pozitiva! Nu iti fa griji! Cum ai zis si tu, mai sunt fete care te plac. Ai grija sa faci alegerea corecta happy.