| alexpitrock a întrebat:

am si eu o dilema si am nevoie de cateva din sfaturile voastre, sunt intr-o relatie de 2 luni cu o fata de care imi place nespus de mult, si cand suntem impreuna simt ca am lumea intreaga la degetul mic...dar intervine urmatoarea problema, ea a fost clasa a 12-a anul acesta si a fost ocupata mai mult cu admiterea in perioada asta si nu ne-am intalnit sau vorbit asa des dar am inteles.

Acum a terminat cu toate dar acum deja au trecut 2 zile de cand nu ne-am mai vazut si nu mi-a trimis si ea niciun mesaj nimic si nu e prima oara dar atunci avea de invatat, mi-as dori sa mai imi dea si mie un semn din cand in cand dar fara sa o rog eu, mentionez ca pana acum cam eu am tras sforile, sunand-o mai mult eu, aici cred ca am gresit dar sincer simt ca imi explodeaza capul ca nu o pot auzi macar un minut la telefon

Nici nu vreau sa fiu numai eu cel care ii duce dorul, vreau sa fie reciproc...mi se face rau cand ma gandesc ca in octombrie o sa plece la Bucuresti si nu stiu daca o sa reusim sa avem o relatie la distanta.mie mereu mi-a fost mai frica sa plec singur din orasul meu in alta parte dar pentru ea chiar ma gandesc serios sa urmez o facultate alaturi de ea acolo, dar oare o sa mai fim impreuna acolo daca aici cand suntem la 5 minute distanta unul de altul nu reusim sa pastram o legatura mica?
Acum nu vreau sa ma intelegeti gresit, nu vreau sa o tin legata de mine toata ziua, dar vreau sa vorbim si noi sa ne auzim macar daca nu ne vedem pentru ca weekendul asta oricum o sa fie plecata la tara...

va multumesc din inima, acord funda celui mai bun raspuns!

28 răspunsuri:
| h3r a răspuns:

Cum adică nu știi nimic de ea de 2 zile?

| alexpitrock explică (pentru h3r):

Nu am cautat-o eu, nu m-a cautat nici ea...la asta m-am referit.

| h3r a răspuns (pentru h3r):

Ești ocupat, am înțeles. Dar relația e relație! Dacă ea n-a dat nimic, tu de ce n-ai făcut-o? Nu pentru a fi ea mai superioară, ci pentru a știi ce se întâmplă cu voi.

| alexpitrock explică (pentru h3r):

Te rog citeste toate intreabarea mea, acum as suna-o, un minut nu ma costa nimic, dar vreau sa vad daca si ei i se face dor de mine si ma suna, eu fiind cel care a sunat cel mai mult in ultima perioada...

| h3r a răspuns (pentru alexpitrock):

Păi da, ea mereu e „ocupată"... și tu stai după ea. Nu aștepta ceva ce n-o să primești niciodată!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu daca veti fi capabili sa intretineti o relatie la distanta, cand nici acum, cand sunteti unul langa altul nu reusiti prea bine.
Nu merge la facultate doar pentru a fi aproape de ea.Mergi pentru tine, pentru ca vrei sa ai viitorul pe care ti-l doresti!
Vorbeste cu ea.Intreab-o de ce nu a zis nimic, daca mai e atat de ocupata. Comunicarea e tare importanta.
Nu pierde timpul si sun-oooo! happy

| alexpitrock explică (pentru anonim_4396):

Facultatea este una care mi-ar place si mie foarte mult, ea a fost un impuls pozitiv sa imi vina macar ideea asta, ar fi un bonus si ca am fi mai aproape dar sunt mai multe motive pentru a pleca la facultatea asta...o sa o sun mai tarziu ai dreptate, mersi pentru raspuns.

| anonim_4396 a răspuns (pentru alexpitrock):

Sun-o si clarificati lucrurile!
happy

| SmartLier a răspuns:

Poti sa-i trimiti tu un mesaj iar daca iti raspunde e bine, daca nu poate nu te mai baga in seama.

| UnunderstoodArtistHere a răspuns:

Mai bine sa nu tragem concluzii gresite de la inceput. Fetele sunt complicate si orice cutremur ne face sa ne daramam din temelii.Si eu am avut probleme cu inscrierea la liceu:nu vorbeam cu nimeni nimic, imi era greu sa mananc si abia de dormeam si parca si acum ma gandesc la cei mai rau.Da-i putin timp si fii alaturi de ea.
Te-ai gandit ca poate asta e un fel de test pentru a vedea daca o mai iubesti sau nu?

| alexpitrock explică (pentru UnunderstoodArtistHere):

o iubesc si i-am aratat in mai multe randuri, am asteptat-o si cu un trandafir in fata liceului atunci cand a iesit de la examen, am fost alaturi de ea si i-am tinut pumnii la fiecare pas, si ea a fost acolo pentru mine si pentru asta tin mult la ea si vreau sa cred ca si ea tine la mine, de asta nu vad de ce nu imi da si mie acolo un mesaj mic, poate ca trebuie sa am mai multa rabdare...pff :/

| UnunderstoodArtistHere a răspuns (pentru alexpitrock):

Oh,frate...Sper ca noua mea cucerire sa fie macar pe jumatatea ta...Esti grozav ca prieten dar nu stiu cum e cu ea.

| alexpitrock explică (pentru UnunderstoodArtistHere):

Mersi si multa bafta tongue

| Achtor a răspuns:

Pai poate simte nevoia de spatiu, sau sa fie singura uneori cred ori nu mai simte la fel, poti sa o intrebi pe ea

| alexpitrock explică (pentru Achtor):

In privinta spatiului nu stiu ce sa zic pentru ca nu ne-am vazut in fiecare zi pana acum astea 2 luni si am avut spatiu amandoi, o sa incerc sa vorbesc cu ea duminica cand se intoarce de la tara, mersi achtor.

| ICHBalexnunu a răspuns:

Cam complicat....frate eu zic so suni cat de ocupata poate sa fie!

| alexpitrock explică (pentru ICHBalexnunu):

Acum as suna-o pe loc crede-ma frate, dar vreau sa stiu ca si ea vrea sa mai auda ce fac ce mai zic ce mai respir, sa mai investeasca si ea in relatia asta, nu doar eu, si inevitabil o voi suna duminica cand se intoarce in oras pentru ca nu pot sa stau nici eu chiar asa si o sa vedem ce imi zice atunci.o sa se rupa un pic din mine daca imi zice sa luam o pauza dar banuiesc ca ce va fi va fi...

| BellaBlack a răspuns:

Eu cred ca ea nu simte ce simti tu pentru ea, facultatea e una dintre preocuparile ei am inteles, dar tu sa inteleg ca nu ocupi un loc in viata ei...cand iubesti pe cineva ii spui tot pas cu pas, ce te doare, daca esti stresat/a, suparat/a etc.etc. Daca tu erai in locul ei ii dadeai sms-uri si o tineai la curent cu tot ce se intampla. Avand in vedere ca pleaca, cred ca si-a dat seama ca aceasta relatie nu o sa mearga si probabil vrea altceva. Nu poti face in asa fel incat sa te iubeasca mai mult. Ca sa fii sigur, vorbeste cu ea si spune-i verde in fata cum esti tu, ce simti si ce pretentii ai de la aceasta relatie.

| alexpitrock explică (pentru BellaBlack):

Totul merge perfect cand suntem impreuna fata in fata, m-a invitat chiar si sa merg la mare impreuna cu ai ei peste o luna, si nu mi-a dat indicii ca ar vrea sa incetam sa ne vedem dupa ce pleaca la facultate, mi-a si zis ca as putea sa mai vin si eu din cand in cand in Bucuresti si ea in pitesti, un raspuns foarte bun bella, am sa incerc sa-ti urmez sfaturile..multumesc happy

| IsabellaMood a răspuns:

Poate odata cu inscrierea la facultatea deja se vede cu alta viata, alti prieteni, alt oras, alt tel in viata, stiu ca suna dur dar se poate intampla si asta. Sun-o si spune-i ca o iubesti si ca nu vrei sa o pierzi din cauza distantei. Lupta pentru ce iubesti! Dar daca ea nu iti mai raspunde cu aceleasi sentimente inseamna ca trebuie sa te gandesti la viitorul tau! Mult succes si sper ca relatia voastra sa continuie si ca tot ce vi se intampla acum sa fie doar " febra admiterii la facultate"! happy

| alexpitrock explică (pentru IsabellaMood):

Am cedat pana la urma si am sunat-o tot eu, am vorbit doar 5 minute dar mi-am revenit aproape complet, i-am sugerat ca ma poate suna si ea maine, sper ca o sa ma sune altfel o iau razna iar, oricum o sa vorbesc mai mult cu ea fata in fata pentru ca la telefon pot fi inteles gresit....multumesc isabella happy

| kissyouharry a răspuns:

Incearca o cale de comunicarre cu ea. Intreab-o daca este suparata pe tine. Daca vreti o relatie la distanta asta o hotarati tot voi.Dar trebuie sa nu o zapacesti prea mult cu mesajele. Poate nu este genul de fata care sa stea non-stop cu iubitul.Parerea mea, tu faci ce vreiwinking

| alexpitrock explică (pentru kissyouharry):

Nu sunt nici eu genul de baiat sa stea non-stop cu prieten, aici e vorba sa imi dea si ea un semn, atat, nu sa iesim neaparat...mersi pentru raspunswinking

| anonimiussandicartiozeropmmdy a răspuns:

Inceraca sa ai o discutie deschisa cu ea si sa ii spui ce te deranjazea-za, daca te iubeste va asculta ce ai de spus si va incearca sa gaseasca o solutie sa fiti ca inainte. Daca atunci cand tu ii spui ce te deranjeaza ea incepe sa tipe gen,, Hai ma ai innebunit''.,, Ce dracu ai patit?'' Fi sigur ca relatia trebuie sa se termine si sa incerci sa iti gasesti pe altcineva

| alexpitrock explică (pentru anonimiussandicartiozeropmmdy):

Haha, mersi pentru raspunsul tau, de vorbit o sa vorbesc sigur cu ea, sper sa inteleaga, nu mi-ar placea sa termin o relatie frumoasa...

| ifmamaif a răspuns:

Dai mesaje pe telefon/messenger/facebook, dar nu multe, cate un mesaj pe zi, asa se intelege ca iti pasa de ea si vrei sa afli ce se mai intampla, fara sa o agasezi tot timpul.
Nu o suna, dai doar mesaje, in caz ca te contacteaza ea inapoi, atunci nu ezita sa o suni.

| Tinnaa a răspuns:

Poate ca este si ea ocupata cu inscrierea la facultate si alte din astea.
Daca te iubeste relatia voastra va merge si de la distanta nu trebuie sa faci tu toate sacrificile pentru aceasta relatie.Pentru ca in relatia asta sunt 2 nu 1.Parerea mea... sper ca te-am ajutat

| alexpitrock explică (pentru Tinnaa):

Sunt constient ca poate sa fie ocupata, nici eu nu sunt liber tot timpul sa ne intalnim, dar un mic mesaj ar insemna lumea pentru mine acum..multumesc pentru raspuns tina tongue