| BloodyBlade a întrebat:

Funda! Buna TPU! Sunt fata, am 15 ani si am un prieten(in sens de "iubit"). Suntem impreuna de 5 luni.Au mai fost si certuri ca in orice "relatie" daca se poate spune asa la varsta mea.Eu sunt o persoana care se ataseaza repede de oameni,am incredere in el,tin foarte mult la el.M-a mai suparat ce-i drept,dar sunt pe principiul iertarii.Bun,acum,spuneti-mi si mie va rog sunt eu mai nebuna sau? Deci eu joi am fost plecata din oras toata ziua(la dentist), vineri nu ne-am vazut.Mi-a zis sa stau in clasa mea ca va veni la mine.Bun.N-a venit.Azi,ma intreaba daca vreau sa iesim.Pai bine, i-am spus ca nu pot sa ies decat maxim la 2 pentru ca mai tarziu se va face mai frig si nu ma va mai lasa.Nu poate ca se duce la fotbal, dar totusi ma suna sa-mi spuna daca mai mergem sau nu.Si ia ghiciti! Nu m-a mai sunat.Am iesit cu fetele si tot el se supara ca nu-l bag in seama dupa ce sta 3-4 ore la fotbal si nu da niciun telefon,macar de bun simt, sa nu stau sa astept ca proasta. Avem aceeasi varsta doar ca el este la liceu(are 15) si eu a 8a.Am gresit cu ceva? Sunt nebuna fiindca gandesc asa si cred corect? P.S.:Urasc minciuna!happyMultumesc anticipat!happy

3 răspunsuri:
| Jony123 a răspuns:

Asta e problema de orgoliu la el. Nu, nu esti nebuna. Si mie mi se par aberante fazele astea; trebuie sa-i spui pe fata ceea ce te deranjeaza la el si sa-i zici daca nu poate sa se corecteze sa nu se mire dc te vva pierde! Sper ca te-am ajutat. Funda happy?

| neutrino a răspuns:

Intrebarea ta afirmativa este destul de adevarata, chiar daca esti un copil care intra din tembelismul varstei pe aceasta sectiune, problemele tale neavand nimic in comun cu Dragoste si Sex.

| Maskeried a răspuns:

Nu. Gandirea ta este buna. Prostia ta pe de alta parte, e ca ti la acest baiat, prea mult, iar in asemnea faze. O sa-l ierti asa-i? Tu nu ai gresit cu nimic, din moment ce asteptai semn de la el si ti-a "dat plasa" de cateva ori. Imi pare rau insa ma amuza situatia. E idiot sau ceva? Nu inteleg de ce s-a suparat. Oricum. Ce trebuie tu sa faci acum e sa-l pui la punct. A iesit cu 2 curve, presupun, in loc sa iasa cu tie, a fost la fotbal si te-a pacalit. Fata si tu inca mai esti cu el?

Ai 2 lucruri de facut. Ori:
1. Il pui la punct si-l faci baiat bun.
2. Il lasi.

P.S. Termenul de "iubit" inseamna cineva cu care ai facut dragoste/sex. Deci continua sa folosesti "prieten" ca termen... Daca nu s-a ajuns acolo deja.