| OchiiDinUmbra a întrebat:

Buna tpu.am fost cu o fata 3 luni si am tinut foarte mult la ea si inca tin.si ne-am despartit pentru ca ma saturasem de prostiile care le facea.cand ii ziceam ceva ea repede le spunea prietenelor ei, care radeau ca proastele sau faceau misto etc.si ea a vrut sa ne impacam s-a rugat de mine dar i-am zis nu.eu inca tin la ea dar voiam sa vad o schimbare de la ea.in schimb, ea, dupa 2 saptamani s-a combinat cu alt baiat.si baiatul ala e prietenul meu.si nu so gandit, asa de respect, sa ma intrebe daca sunt ok cu treaba asta.
si nu stiu daca ar trebui sa fiu suparat pe el.adica eu am refuzato, dar speram ca o sa schimbe.si ea, chiar cu prietenul meu, cu altu nu si-o gasit.
voi v-ati supara pe ei?

9 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Urat lucru,dintr-un foc ai pierdut si prieten si iubita,o mare dezamagire.
Greseala initiala a fost a ei,termenul de "intimitate" ii este complet strain,probabil e prea mica si inca nu a invatat ca intr-o relatie sunt numai doi!
Ar fi trebuit sa-i explici asta,dar ceva imi spune ca ai facut-o deja si ea nu a inteles,asa imi explic de ce ai refuzat sa va impacati...
Si,de aici,in libertatea ei smintita,asa cum tu o "pedepseai",te-a "pedepsit" si ea,incurcandu-se cu prietenul tau.
Pe care nu-l inteleg,iubitele amicilor, chiar si foste, sunt tabu, de neatins, nu trebuia sa accepte sa fie cu ea.Sau macar, sa fi avut o discutie "man to man" cu tine.
Acum, ai ramas singur...si,sincer,poate ca e mai bine.
Vei avea mare grija ce prieteni iti faci si in mainile cui iti depui sufletul si increderea.
Ceea ce ai patit ar putea fi o lectie folositoare pentru tine in viitor,extrage doar ce e bun,pentru ca in tot raul e si un bine,intotdeauna.
Ignora-i,ramai superior si nu cauta razbunare,si ocupa-te de tine si viata ta.
S-o faci mai buna,mai frumoasa,mai curata, mai corecta.
Ei, oricum, isi vor cara vinovatia in spate destul timp de-acum incolo.
Tu sa ai grija de tine, atat.

| OchiiDinUmbra explică (pentru greece12):

Da ai presupus bine, i-am exlpicat de multe ori ce e "intimitatea" si nu a inteles.
mersi de sfathappy

| greece12 a răspuns (pentru OchiiDinUmbra):

Cu cat depasesti mai repede povestea asta urata,cu atat mai repede ai sansa sa-ti regasesti linistea si echilibrul interior.
Si, sa stii, viata nu ramane datoare, ce-ti ia azi c-o mana, maine iti da cu doua.
Fruntea sus.

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Nu fi suparat pe el, fi chiar multumit ca ti-a luat de pe cap o fata care nu e pregatita de o relatie si pare lipsita de caracter.

| Pool77 a răspuns:

Las-o sa se duca la dracu so chieptene. Sincer nu stiu cum nu vezi ce copila e. Azi maine Faceti sex si merge afara in lume si urla ca disperata ca am facut sex cu x, y. Este mult mai bine ca te-ai despartit de ea cauta si tu una mai matura care intelege ce e realita si intimitatea. Mult noroc!

Răspuns utilizator avertizat
| e7d7n7 a răspuns:

Bă prietene, când îi zici unei fete că nu mai ai nici-o treabă cu ea poate să se combine şi cu fratetu, nu mai ai nici-un drept asupra ei.

| Medwig_Lucian_1999 a răspuns:

Nu m-aş supăra deoarece tu deja ai refuzat-o si ea cred ca a vrut sa iti arate ca poate fi cu oricine! Nu trebuia sa o refuzi si puteai crede ca se poate schimba

| Delenaaa95 a răspuns:

Daca tinea la tine, nu numai ca nu le spuna prietenelor ei ce vorbeati voi, intr-o relatie e nevoie de intimitate, de secretele voastre, dar nici nu isi cauta asa repede pe altul, mai ales pe un "prieten"de-al tau. A fost neserioasa, a vrut sa te raneasca.