| mariamoraru a întrebat:

cei din clasa mea au aflat ca imi place de un baiat care este tot de la mine din clasa. Ce sa fac? sad Mi-e cam rusine... si fata de el

6 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

Daca si el a aflat si nu actioneaza in vreun fel, inseamna ca nu e reciproc. Si cum el nu te place, te prefaci ca nu s-a intamplat nimic si nu dai explicatii nimanui pentru nimic, pentru ca pana la urma nu ai de ce.winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De la cine au aflat? ca un secret intr-o clasa daca il stii doar tu si cu tine deja santeti prea multi care stiu.

| Ivanovicius a răspuns:

Nu trebuie sa-ti fie rusine. Intrati in vorba si atunci iti vei da seama daca vor aparea fluturasii. N-ai nimic de pierdut. Insa daca nici macar nu vei incerca sa intri in vorba cu el, vei pierde totul...

| Loveyou_Ana_1997 a răspuns:

Trebuie sa ai tupeu sa iesi in fata clasei si sa spui:"Da, e adevarat! Si ce? E viata mea si fac ce vreau cu eawinking "
Eu asta as face in locul tau happy
Succes!
Funda?

Răspuns utilizator avertizat
| roxanitta a răspuns:

Daca el te place eu zic ca ar fi bine sa ii dezvalui adica sa faci primul pas tu! sa le dezvalui si colegilor si sa le zici:Ce e frate daca il plac fac ce vreau cu viata mea!