| TheWorstNightmare a întrebat:

Am o problema, imi place mult de un baiat, il visez noaptea. De curand a aflat toata lumea ca il plac, inclusiv el sad, de atunci se uita la mine. Ma place sau doar ii e rusine de mine?

Răspuns Câştigător
| MenInShadow a răspuns:

Ce raspunsuri... astia nu se gandesc ca poate esti timida... sincer, am vazut cum arati in poza. Si daca as fi fost in locu lui, as fi fost bucuros sa iti placa de mine. Dar poate baiatul este timid cu fetele, rusinos. Incearca sa te apropii de el, sa te uiti atenta cam ce ii place lui, te interesezi despre ce ii place, ca sa poti sa intri in vorba cu el. De ex daca el e innebunit dupa animale, te duci la el, il iei undeva mai separat si intrebi ce ar putea sa aiba, daca ii plac animalele o sa stea in vorba cu tine, si faci asa mai mult timp, deschizi subiecte despre ce-i place lui. Si daca vezi ca va intelegeti bine, frumoasa esti foarte, nu astepta la el, ca daca este foarte timid nu te va intreba. Asa ca daca vezi ca se intelege bine cu tine, te duci odata cand il vezi pe drum, il iei undeva mai separat si'l intrebi daca vrea sa fie cu tine. Ca daca e timid, o sa accepte imediat, si o sa fie si mai fericit ca ai intrebat tu, ca poate se gandeste ca daca este timid, poate te pierdea, asa, daca ai facut tu primul pas, o sa fie mai bine. Sa te refuze ar fi chiar un tampit.

14 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Auzi? stai asa. e 7 si imi fac niste teme si'ti rasp dupa...

| CM7YRE a răspuns:

Daca se uita la tine logic ca nu e rusinat,poate si lui ii place de tine. Intreaba-l, fa-ti curaj, si o sa vezi tongue

| TheWorstNightmare explică:

Eu abia ca vorbesc cu el, si nu insist chiar de loc, lumea a aflat de la prietena mea ce mai buna care e mare barfitoare.

| beauty_7895 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic dar cred ca te place si tu nu fi fraiera si eu am patit la fel si am pierdut sansa sa fiu cu el deci fi directa intreaba-l crede-ma merge prietena mea asa a facut asta si acum cei doi sunt impreuna. daca te am ajutat fundabig grin

| TheWomanInBlack a răspuns:

Heii! Eu una nu cred ca ar trebui sa iti fe rusine de faptul ca a aflat toata lumea,deoarece e firesc sa iubesti,mai ales la varsta adolescenteiwinking
Eu una nu cred ca ii e rusine de tine. Poate ca se uita la tine pentru ca te place sau pentru ca inca e nedumerit. poate ca inca nu stie ce simte si incearca sa isi dea seama.
Sper ca ti-am fost de ajutor si nu are de ce sa iti fie rusine ca a aflat toata lumea,deoarece, cum spuneam, e normal sa iubesti.

Funda?batting eyelashes

| Noctzia a răspuns:

Eu iti dau un sfat care a mers la multe fete care erau in situatia ta. S-au dus pur si simplu la baiatul de care le place si l-au intrebat daca ii place de ea. Eu te sfatuiesc sa faci asa dar daca iti este rusine poti sa afli prin intermediul altei persoane. iti urez succes si sper ca te-am ajutat.

| SecretLover10 a răspuns:

Pai cred ca te place dar e si ff emotionat,poate nu i sa mai intamplat vreodata asa ceva asa ca ai rabdare cu el, incearca sa ii dai timp, se va obisnuii cu tine. Funda?

| mary_1175 a răspuns:

Probabil,faptul ca lumea, inclusiv el a aflat ca iti place de el, el se uita la tine pentru ca vrea sa afle din privirea ta daca chiar iti place de el.probabil vrea sa te intrebe la un moment dat

| Eaaa_4667 a răspuns:

:X Buna. eu cred. ca te place. pentru ca si pe mine ma pl un baiat. si numai la mine se uita. se uita ce fac pas cu pas.happy. parerea mea e sa va strangeti intr-o zii mai multi si sa discutati. si o sa afli. :X fundita?:X

| XoXo_8074 a răspuns:

Rusine sigur nu`i este.

pai. ori are si el acelasi sentiment ca si tine. ori nustraight face

cel mai simplu este sa pui pe cineva sa il intrebehee hee

| byiju a răspuns:

Cea mai buna solutie este sa-ti faci curaj si sa discuti cu el.

| mitzagl a răspuns:

Buna, nu sunt eu specialist dar din cate stiu eu asa spus te place. Mi s-a intamplat de multe ori.

| DUDA_5988 a răspuns:

Ideea e ca ai fost cam penibila cu atitudinile astea, daca alergi dupa el nu rezolvi nimic. poti sa-i arati anumite sentimente trairi si fara sa pari disperata si sa fi la gura tuturor.asta e ceva pana la urma de intimitatea ta/voastra si voi 2 trebuie sa va puneti piesele de puzzle in ordine,nu altii pentru voi ca nu suntem la big brother, e vb de viata ta... abordeaza-l intr-o pauza, spune-i ca-ti ceri scuze deaca ai parut insistenta si ca vrei sa stii ce are si el de zis si astfel te lamuresti.bafta!

| ana_3455 a răspuns:

Te place... dar nu are curaj sa-ti spuna. ivital la un suc.nu baga lumea in seama e invidioasa comenteaza pe georgiana.stelina