| ιυвιтα a întrebat:

Am si eu o intrebare de curiozitate:atunci cand ai relatii sexuale este normal ca orgasmul sa-l aiba amandoi odata? Adica in acelasi moment, cand el termina sa aiba si ea..sau normal este ca fata sa aiba prima.
Stiu ca la inceput fetele nu au orgasm dar ma refer dupa ceva experienta cand te bucuri din plin de viata sexuala.
Funda!

Răspuns Câştigător
| Sim0 a răspuns:

Ar fi mult mai bine ca amandoi sa aiba orgasm in acelasi timp. Dar exista barbati care sufera de ejaculare precoce ( adica nu se pot controla) si femei care sunt multi-orgasmice. Se poate desigur sa fie si amn2 odata.

6 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Orgasmul simultan este o performanță, există rare cazuri în care ambii parteneri au orgasm în același timp.
Așa cum ai spus și tu, este nevoie de ceva experiență, și contează foarte mult să te cunoști.
Descoperă-ți zonele erogene și indică-le iubitului tău, pentru a ți le stimula în mod deosebit.
Baftă!

| ιυвιтα explică (pentru ÉrotiqueConseils):

Mersi de sfaturi, nu erau pentru mine, nu mi-am inceput viata sexuala, erau doar curiozitatitongue

| ÉrotiqueConseils a răspuns (pentru ιυвιтα):

Am înțeles...Nu ai pentru ce! happy

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Este chiar IDEAL ca orgasmul să fie simultan - dar, în general fetele au mai multe orgasme până cănd băiatul ajunge la orgasm - şi e necesar mult "autocontrol" din partea băiatului, pentru a reuşi un orgasm simultan cu fata!

| DaniAdrian a răspuns:

Da este chiar normal, face parte din preludiu. Tuturor li se intampla asa.

| dexter7 a răspuns:

Ar fi ideal ca amandoi sa aiba orgasm in acelasi timpwinking