| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU am si eu o intrebare.La jumatatea lunii august am facut-o cu prietenul meu pe atunci luam pastile anticonceptionale la sfarsitul lunii mi-au venit problemme normal. Din luna septembrie nu am mai laut pastile dar nu am facut sex si menstruatia nu apare.Mentionaz ca menstruatia mea era neregulata. Puteti sa-mi ziceti din ce cauza imi poate intarzia? dau funda. multumesc

Răspuns Câştigător
| Dienuka a răspuns:

Cel mai probabil de la anticonceptionale. Trebuie consultat un medic. Daca nu ai luat anticonceptionalele la indicatia unui medic, este posibil sa ai probleme. Acestea nu se iau dupa ureche. Daca ar fi, dupa parerea mea, inainte ca orice medic sa prescrie anticonceptionale, ar trebui facute analizele hormonale pentru a vedea si daca exista un dezechilibru (asta pentru a nu crea dezechilibre unde nu sunt, dand medicamente la intamplare).
Du-te la medicul de familie si ia o trimitere pentru un cabinet de ginecologie.
Sanatate.

1 răspuns:
| BurnAlex a răspuns:

Probabil din cauza intreruperii tratamentului cu anticonceptionale! Ar fii bine sa consulti un medic ginecolog care sa te lamureasca mai bine decat noi!