| anonim_4396 a întrebat:

am si eu o intrebare pentru cei mai experimentati, va rog mult sa ma ajutati, am o prietena de peste 1 an si acuma cateva zile am avut primul contact sexual, amandoi fiind virgini, m-am terminat de 3 ori, de fiecare data am folosit alt prezervativ, deci a fost ok. dar faza e ca m-am terminat foarte repede de fiecare data, prima oara cred ca nici 30 de secunde, apoi putin mai mult urmatoarele dati, vreau sa va intreb daca e normala treaba asta sau daca e vreo problema legata de mine.

Răspuns Câştigător
| IsabelaIssa a răspuns:

Pai in timp o sa te obisnuiesti cu prietena si nu o sa mai fii asa de. aprins si atunci te tine mai mult. Si la fel. de obicei barbatii se gandesc la altceva decat la ceea ce fac acolo ca sa nu termine repede. Nu toti, normal happy

12 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

E cat se poate de normal. Nu ai de ce sa iti faci griji.winking

| MarioQWERTY a răspuns (pentru IsabelaIssa):

Mersi frumos de intrebare, m-am ingrijorat deoarece nu m-a tinut mai mult de 1 minut si nu stiam daca e normal sau nu, dar cam dupa cat timp ma va tine si pe mai mult sa spunem asa?

| MarioQWERTY a răspuns (pentru IsabelaIssa):

Mersi frumos de raspuns, dar cam dupa cat timp sa spun asa ma va tine si pe mai mult laughing?

| IsabelaIssa a răspuns (pentru MarioQWERTY):

Invata sa iti controlezi mintea, si atunci iti vei putea controla si corpul happy

| IsabelaIssa a răspuns (pentru MarioQWERTY):

Pai in timp o sa te obisnuiesti cu prietena si nu o sa mai fii asa de. aprins si atunci te tine mai mult. Si la fel. de obicei barbatii se gandesc la altceva decat la ceea ce fac acolo ca sa nu termine repede. Nu toti, normal happy

| AlexanderAdrian a răspuns:

Unii se plang ca ejaculeaza prea repede si apoi nu mai sunt in stare iar pe tine te-a tinut cat sa-ti dai drumul de trei ori.

Ideea e ca s-ar putea sa suferi de ejaculare precoce si in continuare sau in timp sa te obisnuiesti. Nu poti fi sigur de acum.

Hai s-o luam putin logic. Se spune ca e normal sa te tina putin cand e prima oara ca esti foarte excitat si apoi te obisnuiesti. Pai cum adica sa te obisnuiesti? In timp sa te excite mai putin fetele? sa ai o excitatie corporala mai slaba? Ce e traznaia asta cu obisnuitul? Pe principiul ejacularii precoce produse de excitatia prea puternica ar insemna ca vei pati asta la inceputul fiecarei noi relatii si apoi iti mai trece.

Ma rog, cred ca intelegi ideea.

| MarioQWERTY a răspuns (pentru AlexanderAdrian):

Inteleg ce vrei sa spui, cum am scris si in mesaj, prima oara a fost mai repede dar urmatoarele 2 dati a fost putin mai mult laughing sper sa ma obisnuiesc la un moment dat tongue

| Emilian65 a răspuns:

Nu este nici o problema. Asa se intampla la baietii virgini, la primele contacte sexuale. Foarte bine ca ati folosit prezervativul si ca l-ai schimbat dupa fiecare numar. Pentru asta te felicit!

| MarioQWERTY a răspuns (pentru Emilian65):

M-am informat de unele chestii inainte, nu voiam sa ma trezesc cu anumite surprize tongue pana la urma totul a fost ok, mersi mult

| Alcyon a răspuns:

Suferi de ejaculare precoce. E ceva normal la inceputul vietii sexuale. Ia si tu niste prezervative mai groase, poate ca alea te ajuta.

| figure a răspuns:

Documenteaza-te putin cu privire la exercitiile Kegel si aplica-le. In plus. este si o chestiune de experienta si confort psihic. Problema ta este relativ comuna pentru lipsa ta de experienta, asa ca. incet incet o sa ajungi sa te descurci mai bine si sa ii oferi si ei momente de placere si orgasm. De altfel... atunci cand o vei aduce la orgasm vei avea si tu un imens sentiment de satisfactie si implinire. Succes

| simplu0 a răspuns:

E foarte normal...trebuie sa te obisnuiesti...big grin

| DianaMya a răspuns:

Eee foarte normal nu te ingrijora pe degeaba