| Uglyboy a întrebat:

am si eu o intrebare si va rog sa fiti seriosi.
De 1 luna imi place o colega de clasa si nu stiu cum sa-i spun.
Ca o mica paranteza ea este frumoasa si eu sunt urat ca dracu si cred ca asta ma impiedica sa-i spun, voi ce parere aveti sa-i spun sau mai bine sa tac ca poate imi trece dragostea pentru ea?

Răspuns Câştigător
| AlexSalling a răspuns:

Eu i-as spune, dar stii? Si eu cand eram copil credeam ca sunt urat, pana am aflat ca de fapt nu. Daca vrei, arata-mi o poza cu tine, iti spun eu daca sa-i spui sau nu.
https://www.facebook.com/JurjescuAlex717

5 răspunsuri:
| CodrutElian1990 a răspuns:

In primul rand dragostea nu se exprima direct, verbal, decat dupa un timp de prietenie. Trebuie sa faci in asa fel incat sa interactionezi cu ea pe diferite teme si apoi cu apropouri, ca sa vezi cum reactioneaza. Dupa un timp o invitatie undeva (fara conotatii de iubire, sau in cel mai rau caz cu tenta sexuala).
Cat priveste frumusetea..., aceasta este relativa. Stii ce zice filozofia frumosului? "Nu-i frumos ce este frumos. Este frumos ce-ti place tie." Si in cee ce priveste corpul omenesc? "Fiecare corp omenesc are ceva frumos in el, oricat de urat ar fi" Unora le plac persoanele slabe, altora mai plinute, ca sa dau doar un exemplu. O persoana te vrea asa cum esti, ca altfel nu poti fi. Apoi se zice ca Dumnezeu rar a pus in acelasi corp si frumusete si inteligenta. Astfel lipsa frumusetii poate fi suplinita intr-o relatie, de inteligenta, caracter, comportament.
Hai, ca am facut o adevarata teorie!

| Mandreiv a răspuns:

Poti incerca o ușoară apropiere fata de ea dar nu pana in punctul in care sa te vadă doar ca pe un prieten si atat. In momentul in care poți sta de vorba cu ea chiar și pentru scurt timp spune-i ce simti. In legatura cu aspectul poate ai doar o stima de sine scăzută. Ideea ii ca nu trebuie sa iti fie frica pentru ca nu ai nimic de pierdut, in cel mai rau caz o sa te refuze dar si daca va fi de acord oare cum va fi?

| tupu13 a răspuns:

Depinde de cat de urat esti, adica daca tu consideri ca esti urat, ti-as recomanda sa nu te bagi intr-o relatie decat cu o persoana care te place deja. Ai putea ramane dezamagit altfel.

| tupu13 a răspuns:

Daca ti se pare ca esti urat, ti-as recomanda sa incerci sa ai o relatie cu o persoana care te place deja. Ai putea ramane dezamagit daca iti faci sperante

| Robert205 a răspuns:

Buna, eu in locul tau m-as duce la ea si as incepe sa ma imprietenesc cu ea (dar sa nu ii spui din prima ca o iubesti sau ceva de genul pentru ca dupa va deveni ciudat) si mai incolo cand deveniti buni prieteni spune-i ce simti (si stiu ca va fi greu dar uneori trebuie sa mai si riscam) si daca merge bine felicitari, daca nu macar nu iti va mai sta in minte daca ar fi acceptat sau nu. Succes!