| andrei09876 a întrebat:

am si eu o intrebare, sunt baiat am 16 ani si sunt virgin, am incercat de 2 ori sa fac sex cu prietena mea, insa cind doream deja sa imi pun prezervativul, retraiam atit de tare incit nu mai aveam erectie, si nu mai putem face nimic ca s-o am din nou.(in general nu am probleme cu erectia)... va rog ceva sfaturi, Dau funda happy

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E vorba probabil despre o anxietate de performanta, a incepatorului in cazul tau. Per ansamblu ai o teama de esec, ori emotii vizavi de reusita actului in sine, iar momentul in care pui prezervativul iesi de sub efectul preludiului si iti pierzi din excitatie. Uneori si graba de a pune mai repede prezervativul duce la pierderea excitatiei. Asta este o problema care se rezolva cu increderea de sine.

Răspuns utilizator avertizat
| djdani2010 a răspuns:

Nici nu vreau sa ma gandesc cum te-ai simit in fata prietenei tale, mai ales CA SA INTAMPLAT DE 2 ORI!

| alexanonimu a răspuns:

Salut, am aceeasi problema, dar dupa 3 iesecuri doua la ea unu la mine aseara am reusit, lasa emotiile vorbeste cu ea despre asta zii sa te inteleaga petreceti mult timp imp fiti cat mai "nesimtiti" sa alungi panica si nu te mai gandi ca nu o sa mearga fii optimist, la mine batea inima ca la iepuri, acu nu mai am panica asta si da semne sa mearga, cand o prinzi in erectie hainele jos nu o mai lungi, si repet fara emotiii

| Hossam a răspuns:

Asta tine doar de tine. Poti sa iei un stimulet daca chiar vrei sa faceti sex. Te coplesesc emotiile si ''cedeaza'' erectia.