| JustDoIT11 a întrebat:

Va rog din suflet sa ma ajutati. Imi place de un baiat foarte mult. El nu prea vorbeste cu mine, dar atunci cand o face simt ca ma place si el. Nu stiu cum sa fac ma observe. Eu nu prea stiu cum sa fac cu baietii si as vrea sa stiu cum sa ma dau la el, dar fara sa se observe foarte tare. Dar ceva, orice. Eu sunt cam timida si un sunt nici foarte populara. Am parul scurt...si multe altele. Specific ca nu vb aceeasi limba. El a venit din portugalia cu sora lui. Eu cu sora lui ma inteleg foarte bine, dar cu el nu prea. Va rog din suflet sa ma ajutati. Dau orice, si funda si vot. Multumesc!

4 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Probabil ca o sa ti se para banal, dar eu zic sa-i zambesti. De fiecare data cand il vezi, arunca-i cel mai dulce zambet de care esti capabila, dar in acelasi timp trebuie sa o faci cu o anumita discretie ca sa nu-i pari vreo ciudata. Va intelege, zambetul e limbaj universal si daca simte pentru tine ceea ce speri tu, va face el urmatorul pas. PS: daca te deranjeaza faptul ca ai parul scurt e simplu...nu-l mai taia.

| Anonima264 a răspuns:

Buna!
1.Incearca sa vorbesti engleza cu el!
2.Fii tu insati, nu te schimba ca sa te observe pe tine cea reala! Desi ca sa va cunoasteti mai bine intreaba-l daca are id de mess ca sa vorbiti!
O seara buna!

| DITO a răspuns:

Cum adica sa nu se observe :)) daca il vrei trebuie sa lasi laoparte rusinea si sa incepi sa "il sapi". Daca te intelegi asa de bine cu sora lui de ce nu ii spui ce te framanta sa pregateasca ea pentru tine terenul sau macar incearca prin intermediul ei sa afli ce crede el despre tine.

Am si un articol scris pe tema asta, in caz ca vrei sa il consulti http://blog.dito.ro/articole/cum-spui-unui-baiat-ca-iti-place-de-el/

| JustDoIT11 explică:

Alta problema, va rog...Ii place de o fata din tara lui! Acum ce sa mai fac? Imi vine sa plang. Va rog, HELP!