| Anamaria_7214 a întrebat:

Va rog sa ma ajutatisad imi place de mult timp de un baiatsad si probabil el stie asta...nu inteleg de ce dar el nu prea vorbeste cu mine atunci cand suntem numai noi 2 si pe mess mereu simt ca vorbeste aiurea cu minesad as vrea sa-i spun ca ma simt asa luata peste picior dar cum sa fac fara sa-l ranesc?sadVa multumesc mult!

Răspuns Câştigător
| butt3rfly16 a răspuns:

Pai.baiatul stie ca tie iti place de el, dar lui ii place de tine?thinking
Daca ii place si se comporta asa fie ii este rusine, fie nu stie cum sa se poarte din cauza emotiilor si atc poti tu sa ii vbesti frumos ca sa ii arati cum se face, ba chiar poti sa-l intrebi dc vbeste asa fara nicio teama pentru ca a-ti avea o discutie sincera. Dar daca nu te place atc comportamnetul lui ar putea avea o explicatie dc vbeste aiurea si asa. Un sfat: oricare ar fi rolul lui (ca ii place sau nu de tine) ar trebui sa aveti o discutie deschisa in care sa vbiti si in care sa ii spui ce nu iti face placere ca sa zica si el daca e ceva nelalocul lui.Incearca sa fi tu cea care face lucrurile mai frumaose:baga-l in seama pe mess, jucati-va adv sau provocare, ar trebui sa faceti lucruri care sa va placa amandurora.Baftawinking