| DeeaD1 a întrebat:

Am si eu o mica problema.Am cunoscut un baiat prin messenger.E cel mai bun prieten al celei mai bune prietene ale mele.Nu ne-am intalnit pana acum fiindca nu am avut ocazia. Vorbim din iunie.Ideea e ca imi place de el si am senzatia ca si el ma place.Adica imi spune ca sunt o fata foarte dulce si recent m-a invitat in oras de ziua indragostitilor si a facut-o intr-un mod foarte placut.Problema e ca eu am dintii strambi...cei de sus si nu stiu daca ma va mai placea dupa ce ma va vedea.Si nu stiu ce sa fac:sa tin gura mai inchisa ca sa nu se observe? Sau sa nici nu imi pese? Da-ti-mi un sfat! Multumesc! :*

9 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Din iunie si pana acum, voi ati vorbit pe mess fara sa va vedeti macar pe web? Glumesti? Nu locuiti in acelasi oras? Pe de alta parte, am inteles, esti complexata de felul cum ai dintii. Nu stiu ce intelegi mai exact prin "strambi", dar eu stiu fete cu dinti imperfecti, al caror farmec este chiar zambetul. Ar mai trebui sa te gandesti si la faptul ca asa cum iti faci tu griji pentru defectele tale, e posibil sa aiba si el exact aceeasi problema. Poate si el are dintii strambi. Poate ii miroase gura. Poate are puta mica si e terifiat de chestia asta. Poate are ejaculare precoce. Poate pur si simplu nu il placi, cand il intalnesti in persoana. Poate, poate poate... Ceea ce incerc sa spun este sa te duci la intalnirea aia si sa nu iti mai faci griji. Daca te place bine, daca nu, nu se termina baietii la el.winking

| DeeaD1 explică (pentru wildthing):

Ba da... locuim in acelasi oras happy
Mersi pentru sfat :*

| Alexandru0007 a răspuns:

Micile defecte sunt chiar sexy, sa stii.trebuie sa fii sigura pe tine, daca nu te place asta e.sigur vei gasi pe cineva care sa fie atras de tine

| neutrino a răspuns:

La inceput tii gura semi-deschisa, si apoi, usor, usor, o deschizi larg.

| Public22 a răspuns:

Fii atenta, daca te place cu adevarat nu va conta cum sunt dintii tai sau nu mai stiu eu ce, ceea ce este important e sa fii tu insuti fara sa-ti pese de ce va crede el despre dintii tai, scapa de acest complex, sunt sigur ca te va placea oriucum. sper ca te-am ajutat. good luck.

| Peaches a răspuns:

Eu zic sa nu iti pese. Daca te-a invitat de ziua indragostitilor in oras, atunci inseamna ca tine la tine... intr-un mod special. Si daca te place cu adevarat, nu o sa ii pese de acest defect minor.

PS: Si eu am dintii de sus putin strambi, dar toti imi spun ca am un zambet frumos! Ai incredere in tine si vei reusi!winking

| Rührselig a răspuns:

Sincer, dacă ar fugi de tine doar pentru un singur defect, nu cred că ai vrea să stai cu el.
Apropos de dinţii strâmbi, îţi trebuie aparat dentar, vorbeşte cu ai tăi să-ţi facă programare la dentist! Ştiu că e nasol, dar în 2 nai o să ai dinţii perfecţi drepţi, se merită crede-mă.

Deci fii sinceră cu el, dacă chiar se uspără sau te dă la o parte pentru atât, nu cred că se merită. Trebuie să stai cu cei care ştiu să te accepte aşa ucm eşti, cu toţii avem defecte fizice.

| Sandu_Adrian_1992 a răspuns:

Nu are nicio treabă dinții strâmbi, și eu am dinții strâmbi dar asta nu mă face să-mi pierd încrederea în mine deoarece știu că sunt un om de valoare și că, critica celorlați nu este decât pentru a mă ține la nivelul lor (cel mai de jos al mediocrității), pentru a nu-i lăsa pe ei în urmă și eu să ajung prea sus.
Trebuie să ai încredere în tine, să te gândești doar la calitățile tale și la ce te face pe tine o persoană mai bună. Crede-mă, dacă ai o atitudine plăcută și exprimi un „magnetism" prin personalitatea ta nici nu-ți va observa dinții, sau dacă-i observă nu-l va deranja (atât cât îi ai curați).
Fii mai încrezătoare și nu mai încerca să faci pe plac tuturor.
Sper să te ajute, succes.

| Kattelo_Cata_1994 a răspuns:

Parerea mea...fii naturala. Si imbraca-te elegant si provocator la intalnire, incearca sa-i arati partile tale frumoase.