| intrebatoarea a întrebat:

am si eu o nelamurire big grin de ce isi masoara baietii penisul? mi se pare ceva penibil

10 răspunsuri:
| raspunz a răspuns:

Pentru ca traiesc cu impresia gresita ca un penis mai mare inseamna si un penis mai bun și că femeile vor un penis de dimeniuni mari. E o chestie psihologică. Majoritatea bărbaților au un penis de dimensiuni normale, perfect pentru a satisface o femeie, însă aproapte toți și-ar dori un penis mai mare. De fapt problema este une de nesiguranță. Majoritatea bărbaților nu au cum să vadă penisurile altor bărbați ca să-și dea seama dacă sunt mai mici sau mai mari și se gândesc la exemplele văzute. De multe ori se uită la filme porno și acolo văd niște situații nerealiste, ajung să creadă că ăsta e normalul și să fie complexați cu penisul lor. De asta îl măsoară.
Multe fete se întrebă cât de mare e vaginul lor, dar asta e mai greu de măsurat. Ideea e că un vagin normal are 6-9cm așa că un penis de peste 6 cm este suficient pentru a face dragoste. Chiar și unul mai mic de atât ar fi suficient, oricum femeile obțin orgasm în multe moduri, foarte puține doar prin sex vaginal, așa că nu prea conteză. Băieții nu înțeleg că un penis foarte mare și gros poate fi chiar un blestem, deoarece nu poate fi umplut eficient cu sânge și apar probleme erectile și e greu să găsești partenere dornice să facă sex deoarece e dureros.

nony
| nony a răspuns:

Sa moara dusmanii de oftica.Pam pam! laughing Acum, sincer, si mie mi se pare penibil.Nu e decat o forma de auto-complexare.Se intampla urmatoarea chestie.Cum porno-ul este free, multi se iau la intrecere cu baietii aia.Majoritatea piert, ca nu sar de 18 cm si de aici si complexele.Mai exista si mitul urban ca ¨ marimea conteaza ¨winking E, si-acum, viata de elefant ti se pare amuzanta, nu?

| DNSK a răspuns:

In viata noatra mereu e o concurenta cand e vb de ce avem in pantaloni! cu cat e mai mare cu atata suntem mai tari! cu cat avem mai multe fete in pat sau ne-au trecut prin pat cu atat suntem mai regi! sunt niste chestii care nu se inteleg si nici nu trebuie intelese! nici noi nu pricepem ce sunt cu miile de produse de igiena corporala din baia noastra cand sub acelasi acoperis mai exista vreo fata! nu intelegem si gata! stiu ca pentru voi pare o cretinitate treaba asta, dar.noi suntem baieti!thinking cu asta am zis totlaughing

| intrebatoarea explică (pentru DNSK):

Pai sa-ti spun ceva.eu sunt fata si pentru mine ca si pentru multe altele nu conteaza neaparat marimea, adica daca nu sti sa te joci cu ea degeaba e maretongue

| nony a răspuns (pentru intrebatoarea):

Si inca ceva, si asta nu e pentru tine, sa nu ma intelegi gresit.
¨ Pot face jonglerii pe sarma in puta goala, degeaba, atata timp cat in pat am o vaca ¨winking

| DNSK a răspuns (pentru intrebatoarea):

Degeaba! ideea asta nu se schimba veci

| BeLLLLLa a răspuns:

Mai bine mai mica (nici prea mica) potrivita decat mare sa te doara si sa iti fie frica de ealaughingeste si mai placut si iti stimuleaza si mai bine punctul Gsmug...iar baietii astia, ce sa le ceri sa se laude laughingaltceva...

| aida123 a răspuns:

Dar noi fetele de ce ne masuram sanii? laughing

| Laurentiu_4547 a răspuns:

Deoarce vor sa se dea mari ca sunt dotati laughing

| dennysa15 a răspuns:

Asa cum pentru tine ca fata, presupun ca conteaza marimea sanilor, asa si pentru ei conteaza asta...pentru unii mai mult, pentru alti mai putin, dar cu siguranta conteaza tongue