| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o problema.Am 25 de ani si am un sot cu care sunt cu el de 2 ani. N-avem copii impreuna. Facem de foarte putine ori sex.Problema este ca de 2 luni mi-am facut cont pe facebook ca n-aveam.Acolo m-am imprietenit cu unu care e mai mare ca mine cu 4 ani.Am tot vorbit cu el, pana cand ma invitat in oras. El stia ca sunt casatorita.Ne-am intalnit si ne-am tot intalnit pana cand la a sasea intalnire ma sarut pe buze pasional. L-am sarutat si eu inapoi pana cand am ajuns acasa la el unde am facut sex toata noaptea. A da am uitat sa va spun ca sotul meu era plecat in delegatie 2 saptamani.Eu i-am spus tipului asta sa incetam pentru ca sunt casatorita si ca nu pot avea un amant. Dar nu stiu cum ma convins sa il am amant.Am stat toate cele 2 saptamani acasa la el facand sex totata ziua.Pana cand a venit sotul meu acasa.Intrebarea mea este sa mai fiu cu amantul meu?

Răspuns Câştigător
| Țușcă a răspuns:

Irina,depinde...Totusi cine se poarta mai frumos si mai romantic sau cum iti place tie...eu pe acela l-as alege.Si mai ales, pe cine iubesti tu?

17 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Nu,sa lasi amantul si sa incerci sa judeci.
La varsta ta (nu cea pe care o declari, ci cea reala), nu-ti mai poti permite sa te joci.
Peste 10 ani, iti vei da singura cu pumnii in cap si n-o sa te mai vrea nimeni.

| lolly a răspuns:

Heyyyy scuza-ma ca te fac o nesimtita! Sotul tau munceste pentru voi iar tu iti faci de cap cu altul.Ok iti trebuie mai multa **** cere-i, vreau tata mai multa! Dar fi cuminte, nu mai esti adolescenta sa te prostesti cu asa ceva, ai cap, ce-ti poate oferii un barbat ca el, un amant? Poate are si el prietena sau vrei o viata dubla! Te faci de ras pe tine insuti! Putin respect macar, 2 ani ce sunt? Sau nu-ti pasa de eforturile pe care le depune sotul tau pentru a va fi voua bine! Rusine sa-ti fie!

| answer a răspuns:

Eu stiu ca atunci cand faci pasul casatoriei, il faci pentru ca esti complet sigur; sau cel putin asa ar fi de dorit; Barbatul acela, sotul tau, nu pleaca in delegatie de placere, ci pentru tine! Daca nu aveti copii impreuna, nu inseamna ca iti da tie voie sa te depravezi cu alti barbati! Ai grija; pacatele astea, la un moment dat, se vor rasfrange asupra ta la un moment dat, sa nu te intrebi atunci de ce! Roata se intoarce! In orice relatie, cand ceva nu este in regula, se discuta intre cei 4 ochi implicati, nu putem hotari noi de unii singuri ce sa facem, atata timp cat formam un cuplu cu altcineva si mai ales daca exista si casatoria; Comunicarea e stalpul bunastarii intr-un cuplu, atata timp cat ne dorim sa avem o viata de cuplu asa cum am visat noi!
Cel mai corect este sa termini cu barbatul acela, sa-ti stergi contul de Facebook, pentru ca pentru tine Facebookul a fost poarta adulterului in care ai fost si sa discuti cu barbatul pe care ti l-ai ales de sot, sa-i spui ca iti doresti mai multa atentie de la el, si tot ce mai ai tu pe suflet; si eu zic ca, desi pare o nebunie, cel mai corect e sa-i spui totul; altfel, minciuna are picioare scurte; daca va vedea ca regreti, te va ierta, chiar daca cel mai probabil, intr-un timp mai indelungat; totul este sa regreti sincer; altfel, traind in minciuna, nu iti va fi bine deloc, si vei ajunge sa simti ca ai sufletul incarcat;

| oanard174 a răspuns:

Ce sa sp? habar nu am, pana la urma fa ceea ce crezi si simti/.

| alexandru04 a răspuns:

Esti o penala.la ce ai facut

| aida123 a răspuns:

Nu stiu cum ai reactiona tu daca ai afla ca sotul tau te-a inselat in delegatie! laughing Sigur te-ai supara. Mai bine ai fii sincera cu el si cu tine. doar tu stii ce vrei! Te-am pupat :*

| radugolgolut a răspuns:

Esti o curva si o nesimtita, sa iti fie rusine mai zici si la toata lumea k u ai amant MORIII

| ZK a răspuns (pentru radugolgolut):

Exact.Sunt de acord cu tine! Sa sti"irinutza"ca esti o femeie rea.Rușine! El ce ți-a facut? Ă?

| Mirelle347 a răspuns:

laughing sotul tau munceste si tie iti arde de calareala laughing))

| ali_8949 a răspuns:

Pai daca esti casatorita, ar fi bine sa incerci sa te ocupi de casatorie, sa o faci sa mearga cum trebuia daca simti ca nu e inca ok casatoria. E bine sa incerci sa construiesti cumva casatoria.

| astra a răspuns:

Deci sotul tau pleaca in delegatie. Tu te vezi cu unu' pe care l-ai cunoscut pe facebook, il inseli... Si nu o data, timp de 2 saptamani toata ziua... Ai idee cum s-ar putea simti omu' ala pe care l-ai tradat ca o ultima panarama? Cum dracu' sa mai ai incredere in creaturile astea numite femei?

| olian a răspuns:

Ai vazut cum te critica tot ceilalti,iti dai seama ca au dreptate? la p.; te-ai maritat? poate si cu asta o sa faci la fel,iti face unul un compliment si faci sex cu el,ar trebui sa te rogi la dumnezeu ca sa te ierte ca vei distruge viata uni barbat si cine stie la cati alti o vei mai face,asa fac unele femei isi bat joc, sa faci bine sa-i spui sotului tau ce ai facut adica ca ti-o tragi cu altu, bafta

| SpaNu88 a răspuns:

Femeia E Curva Pana Moare!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Urmand firul religios recomandarea este sa renunti la amant. Dar eu te intreb: De ce te-ai casatorit daca relatiile tale intime cu sotul tau sunt atat de rare? Asa a fost si inainte de casatorie?

| AntoniaOrman a răspuns:

Cate curve sunt in lumea asta!

| Elisabianca12 a răspuns:

Buna! Am trecut si eu prin ce treci tu. Ai grija. Sunt casatorita de 4 ani si in relatia noastra intervenise monotonia. Am intalnit pe cineva si s-a intamplat sa-l insel pe sotul meu. Era frumos tiMPUL p care il petreceam cu celalalt, ma simteam speciala si deja nu ma mai ocupam de sotul meu asa cum trebuie. Asta, pana intr-o zi cand el a aflat si ce crezi? M-a parasit anul trecut, in august. La inceput nu mi-a pasat. m-am distrat, m-am plimbat, prieteni, anturaj intelegi si tu. Acum imi lipseste enorm imi vine sa iau campii cred ca o sa innebunesc. In fine. Ideea e urmatoarea. ai grija ce-ti doresti ca ti se poate implinii... Nu lasa iubirea adevarata pentru o pasiune trecatoare. Stiu k iti place gandul k un alt barbat e innebunit dupa tine, ca te simti bine in compania lui si multe altele, dar crede-ma k nu merita. Acum, fiecare face ce crede ca e mai bine pentru el, dar de cele mai multe ori nu luam decizile potrivite. Ai grija! Eu regret maxim ce am facut. Maxim

| pub a răspuns:

Da.i-ati amantul si ramani cu el! sau macar spune-i adevarul sotului tau sa hotareasca ce sa faca...dar crd ca stim ce. Nu mi se pare corect, chiar daca se opreste acum totul... trebui sa stie adevarul.NU ai dreptul sa ii faci tu viata! sa stea obligat cu tine, pentru simplu fapt ca poti sa ii minti. SCZ NU VREAU SA TE JIgnesc