| Cristina7903 a întrebat:

Am si eu o problema. Am fost impreuna cu un baiat timp de 3 ani si ne-am despartit in august. In acesti 3 ani m-a inselat odata, cel putin asa stiam si eu pana acum 3 zile cand i-am citit smsurile si..am vazut ca de fapt ma mai inselase cu o fata.Sufar enorn si nu stiu cum sa trec peste asta, inca il iubesc, dar el nu mai simte nimica pentru mine. Nu stiu ce sa fac..si cum sa trec peste.In fiecare secunda din zi am o durere in inima, ma doare ca nu il mai am si ca m-a inselat si a doua oara..eu as vrea sa ne impacam. Ce sa fac?sad

12 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cauta pe altul!

| CryChristiAN a răspuns:

Buna. DIn punctul meu de vedere, consider ca ar trebui sa vorbesti cu parintii tai, pentru ca o relatie de 3 ani totusi este una prea lunga, iar partenerii de-obicei trec cu greu peste aceasta situatie. Oricum crede-ma ca stiu exact prin ce treci.
Dar, ''nu ceda in fata nenorocirii, ci infrunt-o cu si mai multa barbatie''( Vergillius Aenesis)

| CryChristiAN a răspuns (pentru CryChristiAN):

Oricum, nu e bine ca o fata minunata ca tine sa sufere pentru un escroc. ( scuze limbajul, dar asta e adevarul...). Crede-ma ca poate, cu timpul iti vei gasi partenerul potrivithappy
Sanatate si o zi buna!

| Cristina7903 explică (pentru CryChristiAN):

Mersi mult>big grin

| CryChristiAN a răspuns:

Npk

| Flaviucu a răspuns:

Nu vreau sa iau decizii pentru tine. Sfatul meu este sa nu te mai impaci cu el chiar daca o sa vina in genunchi la tine sa il ierti. Daca crezi ca el nu mai simte nimic pentru tine de ce il mai vrei? Degeaba il iubesti tu ca nu rezolvi nimic. Probabil nu il intereseaza de tine, ca suferi, ca plangi, daca il interesa venea la tine si isi cerea scuze si renunta la acea fata cu care te inseala. Sfatul meu ca sa poti trece peste este sa te gandesti ca mai sunt si alti baieti pe lumea asta, stiu ca doar pe el il vezi cel mai bun si cel mai frumos ca asa e. Dar du-te distreaza-te cu prietenii, du-te in oras, in club, ca sa nu te mai gandesti la el si ce ti-o facut.

| AmxMod a răspuns:

Daca te-a inselat de doua ori e clar ca el nu este baiatul potrivit, parerea mea e sa nu te mai impaci cu el, cautati alt baiat ca mai sunt baieti in lumea asta, fa orice ca sa uiti de el