| TheLifeIsNotSoPink a întrebat:

Imi place de un baiat de ceva vreme si el stie asta. Insa nu stiu daca ma place si el. Au fost niste faze: Acum 2 saptamani a fost ziua mea. In aceeasi zi era si un majorat la care era invitat si baiatul de care imi place. 2 dintre prietenele mele si cu un coleg de la noi din clasa au mers la el si l-au rugat sa vina sa ma pupe pe obraz si sa imi zica la multi ani. El a ramas straight face si ele au inceput sa il traga spre localul unde imi faceam eu ziua(localurile nu sunt indepartate) iar el a zis ca nu e nevoie sa il traga ca oricum vinebatting eyelashes. Si in fine a venit si pe langa faptul ca m-a pupat si mi-a zis la multi ani m-a luat si m-a strans tare in brate... Dar apoi a doua zi nici macar nu se mai uita la mine cum facea de obicei. M-am gandit ca probabil ca regreta ce a facut cu o seara in urma. Insa dupa 2 zile eu eram la geam si el era in curtea scolii si ne-am uitat fix in ochii celuilalt. Oricum apoi s-a imbolnavit si nu a venit o saptamana la scoala. Si in tot acest timp cat a fost bolnav am aflat de la o colega ca dupa ziua mea, s-a cuplat cu o fata de care s-a despartit apoi fix in ziua in care ne-am uitat fix in ochii celulilalt din cauza ca nu avea ce sa vorbeasca cu ea. Dupa ce s-a insanatosit, au avut un spectacol(danseaza intr-un grup). Acest spectacol a avut loc duminica trecuta. Eu deja ma gandisem sa il las in pace, ma gandeam deja ca il sufoc, adica probabil ca doar mi se pare ca se uita lung la mine desi si prietena mea spune acelasi lucru de cate ori il vede. Nu voiam sa merg si totusi am mers. Si la acel spectacol in timp ce dansa se tot uita cu coada ochiului la mine si atunci cand a iesit de pe scena s-a uitat la mama lui si apoi se uita fix la mine desi eu tot incercam sa nu ma uit la el desi nu reuseam. Si pe langa toate asta s-a mai lovit si de mine atunci cand voiam sa plec de la spectacol. Si saptamana asta ne-am intalnit de atatea ori si ne uitam unul la celalalt insa nu stiu daca ma place. De ce nu face si el un pas macar sa fim prieteni daca nu vrea mai mult. Nu il mai inteleg. Il mai am si din schimb de liste si atunci cand l-am intrebat cine e mi-a spus ca e el si eu am zis ok si atat nimic apoi crying App el e cu doi ani mai mare decat mine. Voi ce parere aveti credeti ca ma place sau doar e impresia mea? Scz ca v-am plictisit cu povestile mele dar nu stiu ce sa mai cred sad

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Omg, sa inteleg ca nu numai eu am asa povesti, cred ca ma place, ma priveste lung. zimbeste))) apoi brusc nimic, pina la urma ajungi in momentul cind el te place si tu nul mai placi.eh life, ar fi o idee buna daca ar fi logat pe vreun site de comunicare pe care esti si tu logata, il adaugi in friends si ii scrii odata, gasititi teme comune.pe urma in scoala te va saluta.si totul asa va incepe.am avut cam aceiasi chestie. el e indragostit acum de mine iar mie imi e tot una.etapa cea mai frumoasa e cuceritul.happy deci, incearca...

5 răspunsuri:
| rucsy_7574 a răspuns:

Ai putea sa ii pui intrebarea "Mi se pare mie sau te uiti putin cam insistent la mine de fiecare cand ne vedem? " dar nu o pune ca si cum i`ai cere socoteala ci ca si cum ai fi curioasa de ce se intampla asta pana la urma urmei chiar esti. Bun cu asta am rezolvat`o laughing dupa raspunsul care ti`l da tragi tu concluziile. inceacrca sa intrii si cu el in discutie pe internet daca zici ca il ai la friends dar nu fi plictisitoare daca vezi ca e rece si nu da nici un semn inseamna ca nu e nimic. Nu trebuie sa te simti stanjenita sa fac un mic pas macar asa stii sigur o treaba si nu vei mai fi confuza. pusi :*

| spad3r a răspuns:

Pai sa iti zic ce as face eu (os. sunt baiat ) dar in locul tau : mas duce la el si i-as spune ca ma deranjeaza faptul ca se uita asa la mine si sa imi spuna de ce face asta... la mine merge.

| alexGEN a răspuns:

Daca un baiat priveste intens o fata sunt sanse de 50% sa o placa. De ce nu il intrebi tu daca te place? Cine stie poate nu are curajul necesar. Sunt unii baieti care sunt mai timizi cu fetele happy.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da ar fi` posibil` sa te placa`:d dar mai bine intreaba`l ubig grin

| denysuk_9094 a răspuns:

Nici eoo nu stiu ce sa zic imi pare rauu