| enjoy23life a întrebat:

am si eu o problema... Clasica situatie in care imi place de un coleg de clasa. Dar nu e ata de simplu. m-am mutat din tara si de mai mult de juma de an suntem in aceeasi clasa. Eu nu ii stiu prea bine limba. Si sunt foarte timida. Si el e incojurat de prieteni si prietene. Ce sa fac? va roooog ca de juma de an sunt disperata. Iar profa ne-a mutat de alaltaieri: intre mine si el sunt doar doua alte fete... help please

2 răspunsuri:
| CosminC86 a răspuns:

Pai, in primul rand, nici nu aveti cum sa va intelegeti daca nu vorbiti aceeasi limba... Foarte nasol e sa traiesti printre straini. In fine, eu cred ca e doar o atractie fizica, dragostea adevarata insemnand mult mai mult decat atractia fizica. Iubirea si respectul reciproc de exemplu. Sper sa iei decizia corecta. Ai grija sa nu te faci de ras si fii mandra ca esti romanca.

| Cristizz21 a răspuns:

In iubire nu exista limete ca limba vorbita, nu mai fi timida, nu ai nimic de pirdut, dai "semne", arunca-i cateva pastile si vezi daca reactioneaza, daca nu, inseamna ca nu te place si gasesti altul mai frumos ca el happy pentru ca cine nu te place inseamna ca nu e destul de bun pentru tine!winking