| lolitaVanRosa a întrebat:

Am si eu o problema si va cer un sfat, o parere…va rog sa cititi toata povestea si sa-mi ziceti parerea voastra, ce-ati face in locul meu…
In primavara am cunoscut un baiat. Imi placea mult de el si intr-un final am ajuns sa fim impreuna, dar asta s-a intamplat dupa ce s-a terminat scoala (noi fiind a8a, am intrat la licee diferite-eu la unul de top, el la unul slab…. daca asta are vreo importanta). El era mereu plecat la tara si pastram legatura prin telefon/sms-uri…imi zicea mereu ca ma iubeste si multe chestii siropoase, chiar la un moment dat am si crezut. Eu stateam mai mult in casa (am avut si niste probleme de sanatate si nu prea ieseam) si apoi am inceput sa ies cu vechii mei prieteni din copilarie. Dupa doua zile am hotarat ca nu mai are rost relatia mea cu el( el mereu la tara cu prietenii lui si eu aici cu ai mei). El m-a schimbat destul de mult, inainte era f timida, si acum sunt dar mai putin. Datorita lui am inceput sa ascult rap, sa vorbesc mai "colorat" si m-a invatat sa nu-mi fie teama sa spun ceea ce simt…lucru ce-mi face din ce in ce mai rau. Inainte faceam tot ce ziceau ai mei si nu comenteam, doar executam…acum am inceput sa fac gura si sa-mi exprim propria opinie (motiv de certuri cu ai mei…ca "m-am schimbat").
mi-am dorit libertate, sa ies si eu afara, sa pierd vremea si asta si fac. In cercul meu de pretenii l-am cunoscut si pe un fost coleg. El ca cunostea pe mine, eu pe el nu ) e dragut. Ironia face ca a fost coleg de clasa cu fostul. Suntem doar amici…de fapt nu stiu ce sa cred. Ce simt pentru el. El e opusul lui. E mai cuminte…e diferit.
Problema mea adevarata e ca nu stiu (si poate o sa radeti de mine) ce e adv dragoste. Baiatul cu care am fost zicea ca sunt unica pentru el si restul, dar eu tot ca pe o joaca o vedeam. Cu el m-am sarutat prima oara n-a fost asa cum ma asteptam, n-am simtit nimic. Si cu limba si fara, pentru mine e tot un simplu pupic. Oare chiar n-am inima? Imi pasa de el, de fapt si acum imi mai pasa de el, dar ca pe un frate.
Si m-am schimbat chiar asa mult? Va rog…help…
funda+vot

Răspuns Câştigător
| andaioana123 a răspuns:

Iti spun eu ca primul nu era "the one ". si nu crede tot ce zic baietii. poate pentru el ai fost o mare iubire, pentru ca poate ai fost prima lui iubita dar asta e. Cat cu schimbatu nu stiu ce sa zic. fiecare trecem prin niste perioade in care suntem mai "rebeli". sunt sigura ca treci si tu prin perioada aceea dar va trece, e doar o perioada. esti adolescenta, esti instabila din punct de vedere emotional. Cat despre faptul sa nu ai simtit nimic nu poti sa te condamni. Nu a fost sa fie! si trebuie sa il faci sa inteleaga sentimentele tale pentru el si fii sincera cand ii spui. Eu cam atat pot spune :d sper ca te-am ajutat