| immortelle a întrebat:

Este o situatie destul de complicata. Imi place de un baiat dar el nu simte nimic pentru mine (povestea clasica). Problema e ca se comporta frumos cu cam toate fetele, e greu sa-ti dai seama daca place o fata sau nu. De curand am aflat ca ar mai exista cineva care il place. In plus la el in clasa exista o alta fata cu care se intelege extrem de bine (aici e buba-o fata destul de descurcareata din genul celor ce castiga de fiecare data). In acea clasa este si una dintre cele mai bune prietene ale mele...(care si ea il place si nu si da seama) imi mai spune ce si cum (ma sperie cu anumite detalii si cu faptul ca ei s-ar placea), iar eu cu el abia daca vorbim. Suntem prieteni (oarecum -_-'). Acum vin intrebarile. Ce sfat imi dati? Ce ar trebui sa fac eu? Sunt o fire destul de timida (si baiatul respestiv e).

5 răspunsuri:
| heavenn a răspuns:

Din cauza ca aveti prietene comune,iti va fi mai usor sa-l abordezi cu anumite chestii. Incearca sa intri in discutie cu el ca sa-l cunosti putin mai bine. Daca va apropiati indeajuns poti sa-i dai semne ca-l placi:zambeste-i mult, stai tot pe langa el, etc sau sa-i spui clar si raspicat tot ce simti. P.S. :Nu trebuie sa "tragi" de el in caz ca-l vezi putin mai distant si nici sa-l urmaresti peste tot. Fii discreta si putin misterioasa smug. Bafta :*!

| immortelle explică (pentru heavenn):

Adevatul e ca imi e destul de greu sa-l abordez. Faptul ca avem prieteni comuni complica situatia mai mult. Una din cele mai bune prietene este in clasa cu el si pe deasupra il place (ea neaga sta dar se vede clar). Imi e greu sa ii spun anumite lucruri si in acelasi timp nu stiu in cine sa mai am incredere. Cele mai apropiate persoane imi zic ca cel mai simplu ar fi sa renunt. (doare, nu vreau sa fac asta), dar ajung sa cred ca nu am alta alternativa. "zambeste-i mult, stai tot pe langa el," asta cam fac -_-' iar discreta si misterioasa sunt din plin laughing. oricum tin cont de sfaturi mersi multbig grin

| immortelle explică (pentru heavenn):

Adevatul e ca imi e destul de greu sa-l abordez. Faptul ca avem prieteni comuni complica situatia mai mult. Una din cele mai bune prietene este in clasa cu el si pe deasupra il place (ea neaga asta dar se vede clar). Imi e greu sa ii spun anumite lucruri si in acelasi timp nu stiu in cine sa mai am incredere. Cele mai apropiate persoane imi zic ca cel mai simplu ar fi sa renunt. (doare, nu vreau sa fac asta), dar ajung sa cred ca nu am alta alternativa. "zambeste-i mult, stai tot pe langa el," asta cam fac -_-' iar discreta si misterioasa sunt din plin laughing. oricum tin cont de sfaturi mersi multbig grin

| kimmy7 a răspuns:

Eu spun sa incerci sa-i spui tot ce simti pentru el. si daca nu merge dupa incearca sa-i vbesti cat mai in sictir si sa-l tratezi total diferit. indiferenta doarewinking bafta :*

| immortelle explică (pentru kimmy7):

Ok sa-i spun... asta cam iese din discutii happy (nu sunt genul) sunt destul de rezervata si observ oamenii ma mult. (hai sa zicem ii admir de la distanta). Insa ideea cu indiferenta este exact ce vreau sa incerc odata ce incepe scoala. mersibig grin