| MelculTurbat a întrebat:

Am si eu o problema. De 2 saptamani(aprox). Cand am penisul in erectie si incerc sa decalotez la maxim ma ustura chiar si pielea din jurul penisului. Si inainte mai aparea si ceva albicios in jurul lui. Vad ca de ceva timp a disparut. Exista vreo alifie ceva sa pot rezolva fara sa ajung la medic. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Ar putea fi vorba despre o balanită. Dacă e o formă ușoară, trece în câteva zile doar cu apă și săpun, spălându-te de câteva ori pe zi. Dacă nu, mergi la medic să-ți dea o alifie de care știe el că e mai potrivită la ceea ce va descoperi acolo.

2 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Ceai de musetel.

| AdrianIS a răspuns:

In primul rand nu iti mai decalota penisul la maxim iar secretia ai alba se numeste smegma sau "branza" (popular) si este data de glandele situate la nivelul glandului si din santul balanopreputial. Nu este o boala si se poate trata cu apa calda, fara sapun, aplicata in fiecare dimineata, pana se indeparteaza toata "branza" si se sterge cu un prosop curat. La baia generala se poate spala zona si cu sapun. Succes!